США мають зайняти проактивну позицію, щоб протистояти діям Росії - Волкер
Стратегія Росії не обмежується нападом на Україну, вона також прагне змінити уряди на Кавказі та в країнах Східної Європи, тож Сполучені Штати мають зайняти проактивну позицію для того, щоб ефективно протистояти діям РФ.
Таке переконання висловив у вівторок під час Варшавського форуму з питань безпеки колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Я бачу те, що Росія має стратегію – й не тільки стосовно України, яка полягає в тому, щоби атакувати її та спробувати захопити. Вона має стратегію залякування або зміни урядів як на Кавказі, так і в Південно-Східній Європі – в країнах, які не є членами НАТО, а також у деяких, що входять до НАТО»,- зауважив Волкер.
Водночас, за його словами, Сполучені Штати не мають стратегії «відкату» Росії назад. І це, за його словами, свого часу «стало дуже серйозним аргументом на користь двопартійної та сильної підтримки України американським народом».
Крім того, Волкер зазначив, що як колишній посол США в НАТО, він бачить, як союзники по Альянсу також хочуть мати більшу реакцію в умовах загроз з боку Росії. Зокрема, Польща й Румунія говорять про необхідність захисту їхнього повітряного простору. Крім того, багато країн Альянсу наголошують, що потрібно прийняти Україну в НАТО та дати їй потрібні озброєння, «бо ми повинні надіслати Путіну потужний сигнал».
У цьому контексті Волкер критично висловився щодо позиції США, які не підтримують консенсус, що вже існує в НАТО. «Для мене це є чимось новим», - зазначив він.
«І це те, що, на мою думку, ми повинні змінити. Чи буде президентом (США – ред.) Гарріс або ж Трамп, нам потрібно відновити ідеологію інтернаціоналізму, прагнути до проактивного американського лідерства, спрямованого на просування наших інтересів у світі», - наголосив Волкер.
Як повідомляв Укрінформ, новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив про необхідність підтримувати Україну, бо інвестиції у це є значно меншими, ніж витрати на пряму боротьбу з Росією.