Росія і Китай щороку витрачають $9 мільярдів на дезінформацію - американська експертка

Росія і Китай щорічно витрачають щонайменше 9 мільярдів доларів на проведення у демократичних країнах дезінформаційних кампаній, націлених на розкол суспільств та спроби атакувати їх зсередини.

Про це під час обговорення загроз і протидії дезінформації під час Варшавського безпекового форуму заявила виконавча директорка американського аналітичного центру Vandenberg Coalition Керрі Філіпетті, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми стикаємося зі світом, у якому глобальному миру загрожують не тільки прямі збройні конфлікти, подібні до триваючих на Близькому Сході, у Європі в Україні, та інших місцях, а й дезінформація, яка, на мою думку, сьогодні стала однією з головних загроз національній безпеці та миру», - сказала Філіпетті.

За її словами, найбільше, від сотень мільйонів до мільярдів доларів, у спроби просувати фейки в демократичних країнах інвестують Росія, Китай та Іран.

«У Сполучених Штатах підрахували, що Китай щороку витрачає близько 7 мільярдів доларів на глобальну дезінформацію, Росія щороку – близько 1,5-2 мільярди. Вони націлюються на розпалювання роз’єднаності у демократіях і намагаються атакувати їх зсередини», - зазначила експертка.

Вона додала, що цього року деструктивні інформаційні кампанії є особливо небезпечними, оскільки це критичний рік виборів, коли близько 49% населення планети до кінця року оберуть нове керівництво.

Державний секретар Міністерства оборони й закордонних справ Фінляндії Пасі Раджала, своєю чергою, зауважив, що, за даними спостережень фінської сторони, останнім часом китайці та росіяни націлюються на все молодшу і молодшу аудиторію.

«Я маю на увазі 10-ти, 11-ти, 12-річних дітей і спроби вплинути на їх поведінку та мислення через соціальні мережі, які стали ключовими гравцями в донесенні інформації не лише в демократичних країнах, а й в усьому світі, в тому числі й на Глобальному Півдні», - сказав він.

На думку фінського чиновника, для ефективної протидії зростаючому потоку фейків і дезінформації потрібен загальносуспільний підхід, об’єднання зусиль урядів країн, бізнесу і громадянського суспільства, а починати потрібно з освіти, щоб медіаграмотність стала частиною навчальних програм.

Читайте також: Вступ до ЄС: Молдова звинуватила Росію у спробі вплинути на референдум

«Найкращий підхід – бути проактивними, просувати власну програму, оприлюднювати достовірні факти, говорити про них у всьому світі та розповідати про переваги демократичної моделі, яка поважає права людини… Це дуже складно, звичайно, але ми повинні це робити і повинні доносити цю інформацію», - підкреслив представник фінського уряду.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 1 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила більшістю голосів резолюцію «Пропаганда і свобода інформації в Європі», у якій Асамблея визнає, що для авторитарних режимів, таких як Російська Федерація, пропаганда є невід’ємною частиною їх війни проти демократії.

Фото: washingtonjewishweek