Нелегальні мігранти напали на польських прикордонників на кордоні з Білоруссю

Польські прикордонники за минулу добу зафіксували близько 40 спроб порушення державного кордону з боку Білорусі, а вранці у середу ще кілька десятків таких спроб.

Про це повідомили у Підляському відділі Прикордонної служби РП, передає Укрінформ.

Як зазначають польські прикордонники, заходи щодо протидії нелегальній міграції проводились на ділянках кордону, що охороняються прикордонними заставами у Кринках, Пласці, Черемiї, Кузниці та Наревці.

“Зокрема, іноземці намагалися перетнути прикордонні річки Свіслоч і Волкушанка. У районі відповідальності прикордонної застави в Кузниці мігранти з камінням напали на польський патруль",- йдеться в повідомленні.

Зазначається, що від початку 2024 року у зоні відповідальності Підляського відділу Прикордонної служби РП кордон намагалися нелегально перетнути громадяни з 49 країн світу.

Читайте також: Нелегали на кордоні Польщі і Білорусі поранили двох прикордонників

Як повідомляв Укрінформ, Варшава з 1 серпня розпочала нову операцію з гарантування безпеки на кордоні з Білоруссю під назвою “Безпечне Підляшшя”. За її проведення відповідає 18-та механізована дивізія ЗС Польщі, до неї залучається до 17 тис. польських військових.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, встановила сучасну систему електронного моніторингу у відповідь на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та Балтійськими країнами. Нещодавно ухвалено рішення про модернізацію цього загородження, зокрема зараз встановлюється сучасна електронна система контролю.

З 13 червня на кордоні з Білоруссю запроваджено буферну зону, яка загалом має довжину близько 60 км. Зокрема, на ділянці понад 40 км не можна перебувати у прикордонній зоні на глибину до 200 м, а на ділянці 16 км – до 2 км.

Читайте також: На кордоні з Білоруссю нелегали побили польського прикордонника

Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” також побудує на кордоні з Росією і Білоруссю укріплення, системи виявлення й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.