Іран відправив до Росії свої супутники для запуску на орбіту
Іран відправив до Росії два супутники власного виробництва для виведення на орбіту російською космічною ракетою.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на іранське інформаційне агентство Tasnim, пов’язане з іранським Корпусом вартових ісламської революції, передає Укрінформ.
Тегеран відправив супутники Kowsar і Hodhod. Створення Kowsar, супутника для отримання зображень з високою роздільною здатністю, і Hodhod, призначеного для супутникового зв'язку, є першими значними зусиллями приватного космічного сектору Ірану, йдеться в повідомленні.
За даними Tasnim, Kowsar може бути використаний у сільському господарстві, управлінні природними ресурсами, моніторингу навколишнього середовища та боротьбі зі стихійними лихами. Hodhod призначений для супутникового зв'язку і може використовуватися у віддалених районах з обмеженим доступом до наземних мереж.
Росія уже відправляла іранські супутники на орбіту в лютому 2022 року, тоді офіційні особи США висловили стурбованість космічною співпрацею між Росією і Іраном, побоюючись, що супутник не тільки допоможе Росії у війні проти України, але й відстежуватиме для Ірану потенційні військові цілі в Ізраїлі і на всьому Близькому Сході.
Крім того, у вересні Іран здійснив свій другий запуск супутника, використовуючи власну ракету. Запуск відбувся на тлі звинувачень США і європейських країн у тому, що Тегеран передав Росії балістичні ракети, які можуть бути використані у війні з Україною.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2024 року влада Ірану запустила у космос у супутник Sorayya, що належить іранському Інституту космосу. Тегеран заперечував, що його супутникова діяльність є прикриттям для розробки балістичних ракет, і заявляв, що ніколи не займався розробкою ядерної зброї.