У Нідерландах депутата проросійської партії FVD оштрафували за пост із нацистським прапором
Окружний суд Гааги визнав депутата Пепейна ван Хоувелінгена від нідерландської проросійської партії FVD (“Форум за демократію”) винним в образі через публікацію зображення, на якому ексміністр охорони здоров’я Ернст Койперс нібито підіймав прапор зі свастикою.
Як повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS, депутат підробив фото, змінивши прапор Цілей сталого розвитку (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі), що був на оригінальному знімку, на нацистський прапор. Згодом через шквал критики він видалив цей допис та опублікував новий – з комуністичним символом.
“Депутат нідерландської партії FVD (“Форум за демократію”) Пепейн ван Хоувелінген отримав умовний штраф у розмірі 450 євро за допис про колишнього міністра охорони здоров'я Нідерландів Ернста Койперса та колишнього міністра соціальних справ та зайнятості Нідерландів - Карієн ван Геннеп. Таке рішення прийняв Суд у Гаазі”, - йдеться у повідомленні.
У вересні 2022 року Міністерство охорони здоров'я Нідерландів опублікувало у Twitter фото, на якому Койперс підіймав прапор Цілей сталого розвитку, а поруч з ним на фото була Карієн ван Геннеп. Пізніше ван Хоувелінген опублікував відфотошоплену фотографію, на якій були зображені тодішні міністри. На сфальсифікованому фото виглядає так, начебто Койперс підіймає нацистський прапор, а поруч із ним стоїть Ван Геннеп.
“Цим дописом він розпалює нетерпимість”, - наголосив суд. Тож суд Гааги постановив, що допис політика створює викривлену інформацію про нібито зв’язок двох ексміністрів із нацистським режимом, чим завдає шкоди їхній честі та гідності.
Повідомляється, що штраф у розмірі 450 євро – умовний, з іспитовим строком в один рік, тобто ван Хоувелінген повинен буде сплатити штраф лише у тому разі, якщо протягом цього часу вчинить ще одне правопорушення.
Як повідомляв Укрінформ, у нідерландській проросійській партії FVD заперечують, що отримували гроші Кремля.
Лідер нідерландської партії FVD (“Форум за демократію”) Тьєррі Боде заявив, що його політична сила не отримує фінансування від Росії.
Розвідка Чехії заявила, що політики із шести країн, включаючи Нідерланди, отримували великі суми за просування проросійських поглядів.
Фото: ANP