Президент Фінляндії обговорив війну РФ проти України з Сі Цзіньпіном
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що відправлення Північною Кореєю військ до Росії є ескалацією російсько-української війни.
Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Стубб зробив свої коментарі після більш ніж тригодинної зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні у вівторок, під час якої вони обговорили війну, та інші питання. Китайські офіційні особи не коментували конкретні деталі, але китайські державні ЗМІ повідомили, що сторони провели глибокий обмін думками.
«Діяльність Північної Кореї зараз, як з точки зору експорту зброї, так і особливо з точки зору відправлення військ до Росії, є ескалацією, експансією і провокацією», - сказав Стубб.
Він зауважив, що розгортання військ суперечить позиції Китаю, який вважає, що на полі бою не повинно бути «жодної ескалації, жодної експансії і жодних провокацій». Китай і Бразилія на початку цього року опублікували спільний мирний план, який закликає не розширювати поле бою.
Фінський лідер також заявив, що Китай повинен продовжувати свої зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні, і що відправною точкою має бути мирний план України. Він також висловив занепокоєння тим, що Путін може застосувати ядерну зброю в ході війни.
«Надзвичайно важливо, щоб така велика держава, як Китай, продовжувала діалог з Росією і переконалася, що ми можемо досягти максимальної деескалації», - сказав Стубб.
Своєю чергою Сі висловив «готовність Китаю працювати з усіма зацікавленими сторонами, включно з Фінляндією, щоб продовжувати відігравати активну роль у просуванні мирного врегулювання кризи», повідомляє державний мовник CCTV.
«Я готовий працювати разом з вами, щоб спрямовувати обидві країни на зміцнення стратегічного співробітництва, ..., і зробити новий внесок у справу миру і розвитку в усьому світі», - сказав Сі перед зустріччю.
Фінляндія є одним з найактивніших європейських постачальників військової та цивільної допомоги Україні, і приєдналася до НАТО минулого року через вторгнення Росії в Україну. Стубб після свого обрання заявив, що пріоритетами Фінляндії є збереження жорсткої лінії щодо Москви і нинішнього російського керівництва, зміцнення безпекових зв'язків зі США і необхідність допомагати Україні як у військовому, так і в цивільному плані.
Китай піддається критиці з боку США і НАТО за підтримку Росії. Єнс Столтенберг, перебуваючи на посаді генсека НАТО заявив, що Китай надає обладнання, мікроелектроніку та інструменти, які «дозволяють Росії будувати ракети, будувати бомби, будувати літаки, будувати зброю, яку вони використовують для нападу на Україну».
Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив присутність військ КНДР у Росії та їх направлення в Курську область для участі у війні проти України.
Міністерство оборони США має дані про перекидання у Росію близько 10 тисяч військових з Північної Кореї для навчань, а також участі у війні РФ проти України.
Президент Володимир Зеленський заявив, що на боці Росії вже воюють 3 тисячі північнокорейських військових, а невдовзі їхня кількість зросте до 12 тисяч.
Крім того, Північна Корея могла поставити Росії зброї на суму до 5,5 мільярдів доларів.