Туреччина в ООН закликала заборонити постачання зброї Ізраїлю
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз оприлюднив спільний лист із закликом до заборони постачання зброї, амуніції та супутнього обладнання Ізраїлю.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Hürriyet Daily News.
«Ми робимо цей колективний заклик до негайних кроків, щоб припинити надання або передачу зброї, боєприпасів і відповідного обладнання Ізраїлю у всіх випадках, коли є розумні підстави підозрювати, що вони можуть бути використані на окупованій палестинській території, включаючи Східний Єрусалим, як передбачено у резолюції ES-10/24 Генеральної асамблеї від 18 вересня 2024 року», – сказав представник Туреччини в ООН.
Закликаючи всі країни залишатися на «правильній стороні історії» і приєднатися до колективної ініціативи, Їлдиз підкреслив, що «кровопролиття має припинитися».
Також у листі міститься заклик до Ради безпеки ООН «використати всі наявні інструменти» і вимагати негайного припинення вогню в регіоні, безперешкодної доставки гуманітарної допомоги та дотримання норм міжнародного права.
Як зазначає Middle East Monitor, лист був написаний Туреччиною та деякими арабськими, ісламськими та іншими країнами з метою ухвалення в ООН відповідної резолюції про заборону постачання зброї Ізраїлю. Лист також буде відправлено усім державам-членам ООН.
Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він відкритий до короткого перемир'я з ХАМАСом, щоб звільнити невелику кількість заручників, яких досі утримують бойовики в Газі.
Як повідомляв Укрінформ, раніше президент Франції Еммануель Макрон висловився за припинення поставок зброї Ізраїлю, яку країна використовує в Газі.
Ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньягу назвав «ганьбою» заяви Макрона та інших країн про ембарго на постачання зброї Ізраїлю. Він заявив, що Ізраїль має право захищатися і що він не забуде про заручників, «яких ми зобов'язуємося всіма силами повернути додому».
ХАМАС 7 жовтня 2023 року завдав масованого терористичного удару по Ізраїлю, вторгнувся на його територію і влаштував наймасовішу розправу над мирним населенням в історії країни. Бойовики вбили близько 1200 людей і взяли ще майже 250 заручників. Це призвело до початку чергової війни на Близькому Сході, яка триває досі.