Фактчекери спростували фейк росіян про «українських снайперів» на протестах у Грузії
Платформа для перевірки фактів Myth Detector спростувала російський фейк про «українських снайперів» на мітингу опозиції у Грузії, який поширювали пропагандистські ЗМІ Росії.
Про це повідомляється на сайті проєкту Myth Detector, передає Укрінформ.
Як зазначається, 28 жовтня низка російських пропагандистських ЗМІ, серед яких RT, ТАСС та «РИА Новости», посилаючись на «обізнані джерела», поширили інформацію, що нібито «навчені в Україні снайпери» приїхали до Грузії для «організації провокацій на масових акціях протесту».
Також вони опублікували кадри буцімто військових у камуфляжі з українськими та грузинськими шевронами.
Проєкт Myth Detector ідентифікував одного з учасників відео, яке поширювали російські ЗМІ. Ним виявився громадянин Грузії Лаша Каціашвілі, який працює вчителем з цивільних питань у школі та не має жодного стосунку до української армії. За словами Каціашвілі, він хайкер і часто ходить на мітинги з друзями у формі. «Ми з друзями дуже часто ходимо в походи, і одяг у такому стилі теж пов'язаний з цим. Через зручність я завжди ходжу на такі мітинги і подібні зібрання в такому вигляді», - сказав Каціашвілі.
Чоловік також надав Myth Detector інформацію про інших осіб, які стоять поряд із ним на відео, поширеному росЗМІ. Він розповів, що був із чотирма друзями на мітингу перед будівлею парламенту 28 жовтня, але у форму для походів були вдягнені троє, зокрема й сам Каціашвілі, а поширені пропагандистськими ЗМІ кадри, на яких видно похідний рюкзак і шеврон із зображенням українського та грузинського прапорів, належать Георгію Котолашвілі.
«Жодна з них не є військовою формою, все куплено у військово-тактичних магазинах Тбілісі. Шеврони теж були куплені в магазині», - заявив Котолашвілі. Він додав, що на мітингу було кілька засновників клубу хайкерів «Мтамадідеблебі» у похідному одязі.
Проєкт Myth Detector наголошує, що під час політичних подій, які відбуваються в Грузії, кремлівська пропаганда систематично поширює дезінформацію про те, що українці приїжджають до Тбілісі з метою «організувати провокацію».
Як повідомляв Укрінформ, грузинська ЦВК оголосила правлячу проросійську партію «Грузинська мрія» переможницею на парламентських виборах.
Опозиційні партії та президент Грузії не визнали вибори легітимними, а результати назвали сфабрикованими.
Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах у Грузії.
Сполучені Штати вважають, що правляча партія Грузії зловживала держресурсами, купувала голоси та залякувала виборців під час останніх голосувань. Вашингтон закликає провести розслідування всіх порушень.
Опозиція і президент Грузії вимагають повторних виборів, які б провела міжнародна виборча адміністрація.
У країні проходять протести проти фальсифікації парламентських виборів.
Перше фото: Софія Тетрадзе/Facebook