Австрійський Raiffeisen не готовий піти з Росії без компенсації

Австрійський Райффайзен Банк (Raiffeisen Bank International) не готовий піти з Росії без компенсації.

Як передає Укрінформ, про це заявив його генеральний директор Йоганн Штробль, повідомляє Reuters.

«Ми ще не на тій стадії, коли можемо піти без будь-якої компенсації», - сказав Штробль, маючи на увазі обіцянку австрійського банку вивести свій російський бізнес, який забезпечує сотні компаній у цій країні платіжним каналом.

За словами Штробля, які цитує DW, у російській «дочці» банка до цього часу залишається 5-6 мільярдів євро у власному капіталі, а сама компанія «із кварталу у кварталі отримує відчутний прибуток».

При цьому навесні банку довелося відмовитися від угоди з виведення коштів з Росії через загрозу порушення санкцій, введених проти неї після початку війни РФ в Україні. Повідомляється також, що дивіденди від бізнесу у РФ у Вену також не надходять.

Читайте також: Австрійський страховик UNIQA завершив продаж бізнесу в Росії

Як повідомляв Укрінформ, Raiffeisen Bank International за січень - червень 2024 року отримав більш ніж половина свого прибутку від роботи в Росії - 705 млн євро.

Навесні банк ввів певні обмеження для своїх клієнтів в РФ, зокрема росіянам заборонили переказувати долари за кордон, і припинив відкривати в Росії три види накопичувальних рахунків – старі рахунки продовжують діяти.

В середині квітня Мінфін США письмово попередив банківську групу Raiffeisen Bank International про те, що доступ до фінансової системи США може бути обмежений через його операції з Росією.

Читайте також: Американський Citibank згортає роботу в Росії

Однак, за даними Bloomberg, російський уряд блокує будь-яку спробу Raiffeisen Bank International продати місцеві підрозділи будь-якому покупцеві, який ризикує потрапити під санкції. Уряд створив спеціальну комісію для затвердження продажу активів і зобов'язав бізнес продавати активи зі знижкою і сплачувати податок на виведення капіталу. Цей крок був частково спрямований на те, щоб утримати іноземні активи в країні, оскільки продаж означав би додатковий відплив капіталу.