Тайвань заявив про повне припинення поставок верстатів до РФ

Тайвань заявив про повне припинення поставок верстатів до РФ

Міністерство економіки Тайваню заявило про повне припинення поставок до Росії верстатів, які можуть використовуватися на військових підприємствах.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.

Правила експортного контролю були посилені після публікації розслідувань про такі поставки в кількох ЗМІ. Зокрема, було істотно збільшено - до 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 100 доларів США) - розмір штрафу за первинне порушення санкцій, введених проти РФ і Білорусі. Крім того, Мінекономіки Тайваню повідомило, що веде «активну роз'яснювальну роботу» з виробниками, закликаючи їх дотримуватися законів і контролювати кінцевий потік продукції.

За даними відомства, це вже дало результат, і обсяг експорту верстатів із Тайваню в Росію «впав до нуля».

Читайте також: Китай почав блокувати поставки у Росію сировини для виробництва ліків - ЗМІ

Видання нагдало, що у січні цього року російське видання The Insider і тайванське The Reporter опублікували спільне розслідування, в якому йшлося про те, що Тайвань, незважаючи на проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств ВПК Росії. У публікації йшлося, що цей експорт йде через треті країни, зокрема Туреччину. Уже в лютому Тайбей запровадив санкції проти кількох російських компаній, які фігурували в статті.

У липні вийшло нове розслідування The Insider - про те, що тайванська компанія Giant Force має намір в обхід обмежень поставити в РФ незамінний прилад для тестування термостійкого покриття корпусів ракет - «камеру соляного туману». За даними видання, у цій схемі брали участь китайський завод тайванської фірми, малайзійська транспортна компанія і киргизький банк. У підсумку постачання було зірвано завдяки пильності банків, зокрема китайських, які побоювалися санкцій за експорт товарів подвійного призначення.

Читайте також: Росія таємно купує «чутливу» електроніку подвійного призначення в Індії - ISW

Про постачання тайванських верстатів у Росію йшлося також у доповідях британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень і Open Source Centre - урядового центру США, що аналізує інформацію з відкритих джерел для американських спецслужб.

Як повідомляв Укрінформ, у червні міністерство економіки Тайваню заявило про обмеження експорту нітроцелюлози в Росію і Білорусь. Нітроцелюлоза відома як важливий компонент бездимного пороху і палива для боєприпасів.

Фото: dpa

pixel