В Ірані затримали студентку, яка роздяглася на знак протесту проти носіння хіджабу

Відео

У Тегерані затримано студентку, яка роздяглася до спідньої білизни на знак протесту проти нав'язування ісламського дрес-коду.

Відеозаписи одиночної акції, зняті очевидцями, поширилися в іранських соцмережах, а згодом і в ЗМІ, передає Укрінформ з посиланням на DW.

В одному з роликів роздягнена дівчина йде вулицею, а потім сидить на кам'яному парапеті біля Ісламського університету Азад.

На іншому записі чоловіки в цивільному заштовхують студентку в машину і відвозять у невідомому напрямку. Студентське видання Amir Kabir Newsletter повідомляє, що дівчина роздяглася після того, як бійці воєнізованого формування «Басідж» пред'явили їй претензії щодо «неправильного» носіння хіджабу і порвали її одяг. Під час затримання дівчину побили, зокрема вдарили головою об двері машини, що призвело до кровотечі, пише видання. Ім'я студентки воно не називає.

Правозахисна організація Amnesty International зажадала від влади Ірану «негайно і беззастережно звільнити студентку університету, жорстко затриману після того, як вона роздяглася, протестуючи проти неправомірного застосування сили працівниками служби безпеки (університету - ред.), які вимагають обов'язкового носіння закритого одягу».

«Звинувачення в побитті та сексуалізованому насильстві щодо неї під час затримання потребують незалежного та неупередженого розслідування», - підкреслили правозахисники. Представник університету заявив, що затримана психічно хвора і що її відправили в клініку.

Читайте також: В Афганістані таліби заарештовують жінок за порушення ісламського дрес-коду

Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році в Ірані спалахнули загальнонаціональні протести після смерті Махси Аміні, яка померла після арешту та побиття в Тегерані силами так званої поліції моралі за «неправильне носіння хіджабу». Протести, під час яких жінки порушували табу, знімаючи хустки, а іноді навіть спалюючи їх, вщухли після придушення, в результаті якого загинув 551 протестувальник і тисячі були заарештовані.

У квітні минулого року у Ірані поліція оголосила про встановлення камер у громадських місцях задля розпізнавання жінок без хіджабу.

Читайте також: В Ірані до смертної кари засудили репера, який підтримував масові протести - ЗМІ

У вересні того ж року парламент Ірану ухвалив законопроєкт «Про хіджаб та цнотливість», який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років та штрафи за порушення ісламського дрес-коду.