В Ізраїлі арештували помічника Нетаньягу за підозрою у зливі секретної інформації у ЗМІ

Поліція в Ізраїлі заарештувала одного з головних помічників прем'єр-міністра Біньяміна Нетантаньягу за підозрою у передачі секретної інформації іноземним ЗМІ.

Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.

У справі також проходять троє співробітників спецслужб.

За даними медіаресурсу, один із підозрюваних у справі — Еліезер Фельдштейн, який був помічником Нетаньягу.

Як зазначається, підозрювані злили секретну інформацію про звільнення заручників британському The Jewish Chronicle та німецькому Bild. Обидва видання у вересні з посиланням на джерела в розвідці Ізраїлю опублікували статті, в яких розповідалося про намір бойовиків ХАМАСу таємно перевезти ізраїльських заручників із Гази через єгипетський коридор , а звідти - до Ірану.

Статті були опубліковані в той час, коли тривали переговори про припинення вогню і звільнення заручників.

Читайте також: Ізраїль офіційно повідомив ООН про заборону діяльність БАПОР на своїй території

У публікаціях також говорилося, що ХАМАС хоче розколоти ізраїльське суспільство, звинувативши прем'єр-міністра у зриві мирних переговорів щодо припинення вогню в Газі та процесу звільнення заручників.

Reuters зазначає, що тези в опублікованих матеріалах нагадують висловлювання Нетаньягу на пресконференції 2 вересня, через кілька днів після того, як у тунелі в Газі знайшли тіла шістьох убитих заручників. На пресконференції прем'єр-міністр також згадав про знайдений документ бойовиків, у якому був план перевезення заручників до Єгипту та тиск на ізраїльське суспільство.

Кабінет Нетаньягу причетність до зливу даних журналістам відкидає. Сам прем'єр сказав, що дізнався про витік даних із публікацій у ЗМІ.

На запитання про розслідування, у Bild відповіли, що не коментують свої джерела, проте додали, що «автентичність відомого нам документа була підтверджена ЦАХАЛом (Армією оборони Ізраїлю) відразу після публікації».

Як повідомляв Укрінформ, Біньямін Нетаньягу заявив, що він відкритий до короткого перемир'я з ХАМАСом, щоб звільнити невелику кількість заручників, яких досі утримують бойовики в Газі.