Британії не вдалося припинити роботу суден, які охороняють російські танкери - Bloomberg

Британія більше року намагалася заборонити ліцензовані нею плавучі бази та зброю, які використовуються для охорони танкерів з російською нафтою, у тому числі тих, які перебувають під санкціями проти Росії, але не досягла своєї мети.

Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передає Укрінформ.

Як зазначає видання, зазвичай для захисту суден від піратства компанії наймають приватних озброєних охоронців. Така охорона живе на плавучих суднах, які використовуються як бази. Наймання озброєної охорони часто є необхідною умовою для страхування вантажних суден під час подорожей.

Одні з таких плавучих баз, які мають ліцензію від Британії, зараз використовуються для охорони танкерів з російською нафтою, завдяки продажу якої РФ отримує величезні прибутки, незважаючи на широкомасштабні санкції.

Британська компанія MNG Maritime видала ліцензії кільком суднам, які використовуються як бази, та ліцензії на вогнепальну зброю, яка зберігається на них. У липні минулого року британський уряд відкликав ліцензії у цих суден і заборонив британським охоронним компаніям зберігати там зброю. Однак це не змогло зупинити їхню роботу.

Читайте також: В Європарламенті вважають, що санкцій ЄС проти тіньового флоту Росії недостатньо

Крім того, зброя також не була повернута, і Британія більше року намагається змусити приватні охоронні компанії її повернути. Співрозмовник Bloomberg зазначив, що після відкликання ліцензії зброя має бути вилучена і передана на ліцензований склад.

Згодом MNG Maritime була викуплена зареєстрованою в Сінгапурі дубайською компанією Sinbad Navigation та змінила реєстрацію. Тепер британський уряд не може на неї впливати, пояснюють співрозмовники агентства.

На сьогодні це одна з небагатьох компаній, які досі працюють з танкерами, що перевозять російську нафту. Одним із клієнтів Sinbad Navigation є російський «Совкомфлот», який знаходиться під санкціями, згідно з документами, з якими ознайомилося агентство Bloomberg. Сама Sinbad Navigation не підпадає під санкції, тому може надавати послуги, не порушуючи режим санкцій.

Після вторгнення РФ в Україну і подальших санкцій російська сира нафта все одно надходить до Індії через небезпечні води Індійського океану. Це змушує Москву все більше покладатися на послуги охоронних фірм.

Читайте також: Британія та країни ЄС посилять перевірки російського тіньового флоту - Bloomberg

Судна, що перевозять російську нафту, майже щодня користуються послугами охоронних компаній. Індія викуповує близько 40 відсотків російської танкерної нафти.

Як повідомляв Укрінформ, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) розпочало розслідування лазівки, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою.

Фото: Merkushev Aleksandr/MarineTraffic