Лідери Франції, Німеччини та Польщі закликали Грузію до прозорого розслідування порушень на виборах
Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликали Грузію провести швидке і прозоре розслідування численних порушень під час парламентських виборів.
Про це йдеться в спільній заяві лідерів, текст якої є в розпорядженні Укрінформу.
«Ми глибоко стурбовані численними порушеннями та повідомленнями про залякування виборців, які негативно вплинули на довіру громадськості до виборчого процесу», - йдеться в документі.
Лідери трьох країн закликали до швидкого та прозорого розслідування всіх скарг та повідомлень про порушення.
«Ми також уважно розглянемо остаточний звіт міжнародної місії спостереження. Ми підтримуємо демократичні та європейські прагнення грузинського народу. Свобода мирних зібрань і вираження поглядів є фундаментальними правами в демократичних суспільствах, і їх необхідно захищати і відстоювати», - наголосили вони.
У заяві підкреслюється, що Європейська рада напередодні виборів у Грузії наголосила на тому, що країна відходить від свого європейського шляху, і наполягала на необхідності вільного і чесного волевиявлення.
«Якщо Грузія не змінить курс, продемонструвавши конкретні зусилля в напрямку реформ, зокрема, скасувавши своє нещодавнє законодавство, яке суперечить європейським цінностям і принципам, ми не зможемо підтримати початок переговорів про вступ до ЄС з цією країною», - наголосили лідери Веймарської трійки.
Як повідомлялось, 26 жовтня у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування. Президент Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула 54,273%. Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів парламентських виборів. Вони вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».
Суд міста Тетрі-Цкаро задовольнив позов про скасування результатів парламентських виборів на 30 дільницях через порушення.
Фото ілюстративне