Науседа не вірить, що влада Грузії розбереться з порушеннями на виборах: Потрібне міжнародне розслідування
Численні порушення, що були зареєстровані під час парламентських виборів у Грузії, вимагають проведення незалежного міжнародного розслідування, оскільки було б наївним припускати, що таке розслідування може здійснити влада країни.
Про це у п'ятницю в Будапешті перед початком неформальної зустрічі Європейської ради заявив президент Литви Ґітанас Науседа, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Вже недостатньо висловлювати наше глибоке занепокоєння. Я розчарований не лише результатами, але також багатьма порушеннями виборчого процесу. Ви не можете говорити про намір стати членом Європейського Союзу і одночасно приймати (авторитарні) закони, використовувати агресивну риторику проти демократичного Заходу - це не має логічного пояснення. Ми маємо дослідити цей електоральний процес. Я не вірю, що інституції в Грузії здатні це зробити, було б наївним цього очікувати. Думаю, що нам потрібне міжнародне незалежне розслідування цього процесу», - вважає Науседа.
Він зауважив, що цього разу обсяг та інтенсивність російського втручання в процес демократичних виборів були масштабними, як ніколи раніше. Це стосується не лише Грузії, але й Молдови, в якій результати виборів виявилися дещо іншими.
«Якщо ви це робите, ви не можете очікувати, що станете ближчими до ЄС, оскільки рухаєтеся у зворотному напрямку, ви дрейфуєте геть від Європейського Союзу. Я сподіваюся, що цей сигнал має бути сприйнятим і зрозумілим. Ми сподіваємося, що Грузія все ще залишається спроможною переглянути цей курс. Але я не бачу, що це може статися в найближчому майбутньому», - додав президент Литви.
Відповідаючи на запитання преси, він зазначив, що ЄС свідомий, наскільки глибокими є зв’язки між певними олігархами в Грузії та Російською Федерацією. При цьому, за його словами, здійснюючи геополітичні кроки, неможливо одночасно рухатися у протилежних напрямках та залишатися десь посередині, завжди доведеться робити вибір, куди саме рухатися – на Захід, або на Схід.
Як повідомлялось, 26 жовтня у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула більше 54 відсотків голосів.
Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають цих результатів, та вимагають проведення повторних виборів під міжнародним контролем. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі також відмовилася визнавати вибори, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Фото: EPA/UPG