Європа збільшила видатки на оборону, але не має достатньо військ

Дослідження

Європа збільшила видатки на оборону після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, однак не має достатньо військ.

Про це повідомляє DW із посиланням на дані дослідження британського Міжнародного інституту безпекових досліджень (IISS), передає Укрінформ.

Як зазначається, в останні роки європейські країни купують більше зброї у національних виробників, від лютого 2022 року члени НАТО на континенті більш як половину своїх витрат спрямували на європейське озброєння, і лише 34% - на американську зброю.

«Видатки на оборону європейських членів НАТО у 2024 році майже на 50% вищі, ніж у 2014 році, коли Росія окупувала Крим. НАТО не лише значно збільшило свої амбіції щодо сил стримування і боєздатності - європейські члени Альянсу намагаються усунути критичні недоліки щодо спроможностей і готовності», - зазначається у звіті.

Проте зазначається, що брак коштів, які виділялись на це, призвів до браку персоналу для європейської оборони.

«Ключові європейські збройні сили залишаються недостатньо укомплектованими,.. недостатньо заохочується молоде покоління йти добровольцями», - йдеться у доповіді.

Аналітики зауважують, що європейські збройні сили «продовжують різною мірою покладатися на Сполучені Штати у всіх військових сферах». Арсенал Європи був серйозно виснажений у результаті політичних рішень після закінчення холодної війни і в наступні десятиліття. Оборонна промисловість в Європі також скоротилася.

Однак виробництво у деяких секторах, включаючи протиповітряну оборону та артилерію, зросло із 2022 року, оскільки виробники зброї реагують на потреби України для захисту від агресора. Зокрема, німецький виробник зброї Rheinmetall за два із половиною роки збільшив річний обсяг виробництва 155-міліметрових боєприпасів у десять разів, до 700 000 одиниць.

Читайте також: Країни Східної Європи рекордно збільшили витрати на оборону - Bloomberg

Дослідження оприлюднено на тлі повернення Дональда Трампа до Білого дому, яке викликало побоювання, що він може похитнути європейську безпеку, скоротити фінансування України і вступити у переговори з Володимиром Путіним.

Як повідомлялося, президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ЄС готовий активно співпрацювати із новою адміністрацією у США, зокрема і в питаннях продовження підтримки України, оскільки її відсутність може надіслати поганий сигнал диктаторам усього світу.

Фото ілюстративне: Ministerstwo Obrony Narodowej