Іран заявив, що готовий вести переговори з МАГАТЕ про свою ядерну програму, але не «під тиском»
Іран готовий вести переговори з ядерним агентством ООН (МАГАТЕ) про дотримання ним гарантій щодо своєї ядерної програми, але не робитиме це «під тиском і залякуванням».
Як передає Укрінформ, про це заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі, повідомляє Al Jazeera.
Арагчі зустрівся з головою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі в Тегерані в четвер.
Перед поїздкою Гроссі звернувся до іранських лідерів із закликом вжити заходів для розв'язання давніх проблем з його агентством, в тому числі щодо посилення співпраці з моніторингу ядерних об'єктів і пояснення слідів урану, знайдених на ймовірних незадекларованих об'єктах.
Гроссі сказав іранським офіційним особам, що наглядовий орган ООН хоче бачити «конкретні, відчутні і видимі результати» під час дискусій щодо іранської ядерної програми.
Арагчі заявив, що Іран «готовий вести переговори, виходячи з наших національних інтересів і наших невід'ємних прав, але НЕ готовий вести переговори під тиском і залякуванням».
На спільній пресконференції Гросі з головою Організації з атомної енергії Ірану Мохаммадом Есламі той заявив, що сподівається на «взаємно конструктивні переговори», але попередив про «негайні контрзаходи» проти будь-якої резолюції Ради керуючих МАГАТЕ, яка втручатиметься в ядерну програму Ірану.
Очікується, що глава МАГАТЕ також зустрінеться з президентом Масудом Пезешкіаном, який у вересні на Генеральній Асамблеї ООН заявив, що «готовий до взаємодії» із Заходом щодо іранської ядерної програми.
Робота Ірану зі збагачення урану розглядається Заходом як замасковані зусилля з розвитку потенціалу ядерної зброї. Зараз Тегеран збагачує уран до 60% чистоти розщеплення, що близько до 90%, необхідних для створення ядерної бомби.
Але Іран вже давно заперечує будь-які амбіції щодо створення ядерної бомби, заявляючи, що збагачує уран лише для цивільних енергетичних потреб.
Гроссі заявив, що хоча Іран наразі не має ядерної зброї, у нього є багато збагаченого урану, який з часом може бути використаний для її створення.
Як повідомляв Укрінформ, Сполучені Штати і Велика Британія дедалі більше стурбовані тим, що Росія ділиться з Іраном секретною інформацією і технологіями, які можуть наблизити Тегеран до створення ядерної зброї.
Фото: gettyimages