Дозвіл США на удари по Росії далекобійною зброєю не підвищує загрозу ядерної війни - Боррель
Дозвіл, який Україна отримала від адміністрації президента США Джо Байдена на обмежене використання конвенційної американської зброї великого радіусу дії по легітимним військовим цілям на території РФ не означає загрози ядерної війни.
Про це сьогодні у Брюсселі на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони) заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так головний європейський дипломат відповів на запитання журналістів, чи означає американський дозвіл підвищення ризику ядерної війни.
"Я не бачу зв’язку між рішенням, яке було прийнято президентом Байденом та гіпотетичною ядерною війною. Як я казав, це є безвідповідальним - говорити та використовувати погрози ядерною зброєю. Що дозволив робити президент Байден - це використовувати зброю по російській території, на відстань до 300 кілометрів від російського кордону, - що є доволі обмеженим, до речі, - і використовувати звичайні засоби ураження. Виглядає так, що сьогодні росіяни повідомили, що цей дозвіл був використаний, і перші наслідки цього американського рішення відбулися», - сказав Боррель.
Він зауважив, що вже не перший раз європейські міністри піднімали питання про те, чи можуть певні країни-члени ЄС давати дозвіл Україні на використання наданої ними зброї по об'єктах на території Росії.
«Це національна компетенція. Кожна держава вирішує, що вона хоче робити (із наданою Україні зброєю – ред.) Але США надіслали сигнал, важливий сигнал, що вони дають такий дозвіл на використання, на обмежену дальність у 300 кілометрів. Це не дуже глибоко на російській території, але, ймовірно, це перший крок, щоб надати українцям можливість не лише збивати стріли, але й вражати лучника», - зазначив високий представник ЄС.
Він нагадав, що українська сторона просила про такий крок тривалий час.
«Я завжди підтримував такий запит. Тому що це відповідає верховенству права, міжнародному праву. Україна має бути спроможною відповідати на російські атаки, навіть якщо ці атаки здійснюються з російської території», - додав Боррель.
Як вже повідомлялося, сьогодні в Брюсселі відбулася зустріч міністрів оборони країн ЄС, головним питанням якої було продовження допомоги для України у її боротьбі проти повномасштабного російського вторгнення. В роботі цієї Ради міністрів ЄС в режимі телеконференції взяв участь міністр оборони України Рустем Умєров.