Невизнання результатів виборів: Конституційний суд Грузії зареєстрував позов президентки
Конституційний суд Грузії зареєстрував позов президентки Саломе Зурабішвілі щодо невизнання результатів парламентських виборів.
Відповідну інформацію опубліковано на сайті суду, передає Укрінформ із посиланням на Эхо Кавказа.
Зазначається, позов було подано 19 листопада, він пов'язаний із порушенням принципів загальності та таємниці голосування. Його має розглянути пленум – усі дев'ять членів Конституційного Суду.
Голова суду Мераб Турава повідомив телекомпанії «Мтаварі», що суд поки не отримав ще один позов у зв'язку з виборами, поданий депутатами від опозиції.
Частина юристів заявила, що новий парламент не зможе розпочати роботу до винесення Конституційним судом рішень щодо позовів. У статті 86 регламенту парламенту Грузії зазначено, що «до постанови парламенту про визнання повноважень членів парламенту не вноситься прізвище особи, законність обрання якої до членів парламенту оскаржується Конституційним судом Грузії або загальним судом Грузії».
У правлячій партії «Грузинська мрія» говорили, що перше засідання парламенту має відбутися 25 листопада.
Як повідомляв Укрінформ, увечері в неділю, 17 листопада, біля будівлі Тбіліського державного університету ім. Ів. Джавахішвілі, розпочалася 24-годинна акція протесту грузинської опозиції, яка висловлює незгоду з результатами парламентських виборів, що пройшли в Грузії 26 жовтня.
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до парламенту. Наступного дня ЦВК оголосила переможцем правлячу партію «Грузинська мрія». Проте президентка країни Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування.
Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія – за Грузію» та «Лело» також заявили, що не визнають результатів парламентських виборів.
Фото: Courtesy Photo