Мін’юст США через суд хоче змусити Google продати браузер Chrome - ЗМІ
Міністерство юстиції США планує звернутися до суду з вимогою змусити Google продати один із найпопулярніших веббраузерів у світі – Chrome, для підвищення конкуренції.
Про це повідомляє AP, передає Укрінформ.
Як зазначається, пропозиція міститься у 23-сторінковому документі, оприлюдненому Мін’юстом США в середу. Відомство наполягає на продажі браузера Chrome і введенні обмежень, щоб операційна система Android для смартфонів більше не надавала перевагу пошуковій системі Google.
Продаж Chrome «назавжди покладе край контролю Google над цією критично важливою точкою доступу до пошуку і дозволить конкуруючим пошуковим системам отримати доступ до браузера, який для багатьох користувачів є воротами в Інтернет», - стверджують юристи американського відомства в позові.
Раніше Google визнали антимонопольним порушником через домінування на ринку пошукових систем, і продаж браузера стане одним із кроків щодо відновлення конкуренції.
Хоча регулятори не стали вимагати від Google продати і Android, вони стверджують, що суддя повинен дати зрозуміти, що компанія все ще може бути зобов'язана продати свою операційну систему для смартфонів, якщо будуть виявлені докази неправомірних дій.
Крім продажу Chrome та обмежень для Android, Міністерство юстиції вимагає заборонити Google укладати багатомільярдні угоди, що забезпечують встановлення її пошукової системи як стандартну систему на iPhone та інших пристроях Apple.
У Google не коментують подачу позову, але раніше зазначали, що Міністерство юстиції США «просуває заходи покарання, які виходять далеко за рамки питань, що розглядаються в її справі».
Слухання у справі призначено на квітень 2025 року, а остаточне рішення очікується до серпня того ж року.
Як повідомляв Укрінформ, у 2023 році Міністерство юстиції США та вісім американських штатів подали судовий позов на компанію Alphabet Inc. Google з вимогою припинити бізнес пошукового гіганта у сфері рекламних технологій через «незаконну монополізацію ринку» цифрової реклами.
У грудні 2023 року компанія Google погодилася сплатити 5 млрд дол., щоб врегулювати судовий позов, в якому стверджується, що вона таємно відстежувала дії користувачів, навіть коли вони використовували режим «інкогніто».