Все більше німців сприймають Росію як військову загрозу
Важка ситуація на фронті в Україні відбивається на громадській думці Німеччини, де все більше людей сприймає Росію як військову загрозу безпеці ФРН.
Такі результати показало щорічне опитування Центру військової історії та соціальних наук Бундесверу ZMSBw, оприлюднене 25 листопада, передає Укрінформу.
Після невеликого зниження минулого року, у 2024 році більше респондентів сприймають напруженість між Заходом і Росією як загрозу особистій безпеці (58 відсотків; +3 відсоткові пункти порівняно з 2023 роком).
Більше респондентів також вважають, що їм загрожує війна в Європі: 41 відсоток; +7 процентних пунктів.
Уявною назвали загрозу національній безпеці Німеччини від військових дій Росії в Україні 65 відсотків респондентів, на 4 відсоткові пункти більше, ніж торік; та від переозброєння російських збройних сил - 65 відсотків; +3 відсоткові пункти.
Росія переважно сприймається як загроза безпеці Німеччини всіма соціально-демографічними групами населення ФРН. Однак респонденти, які голосують за праву популістську «Альтернативу для Німеччини» і лівий «Альянс Сари Вагенкнехт» сприймають Росію як меншу загрозу, ніж виборці інших партій.
Аналіз даних опитування показує, що схвалення військової підтримки України Німеччиною значною мірою залежить від того, чи сприймається Росія як загроза безпеці Німеччини.
Суспільне схвалення військової підтримки України з боку Німеччини зросло, згідно з опитуванням, на 4 відсоткові пункти порівняно з попереднім роком до 49 відсотків. Суто цивільну допомогу вважають за правильне 37 відсотків, що на 4 відсоткові пункти менше, ніж торік. Переважна більшість - 62 відсотки - виступає за те, щоб Бундесвер продовжував навчати українських військових у Німеччині (не згодні з цим 16 відсотків опитаних). Щодо можливих ризиків поставок німецької зброї в Україну, то 38% вважають, що це сприяє розширенню війни, 36 відсотків назвали це загрозою для безпеки Німеччини.
Схвалюють запровадження загальної військової повинності 46% респондентів, 54 відсотки чоловіків і 44 відсотки жінок при цьому вважають, що така повинність мала б однаково стосуватися юнаків і дівчат. Переважна більшість у 60 відсотків переконана, що запровадження військової служби зміцнить здатність Бундесверу захищати країну та НАТО.
У репрезентативному опитуванні, проведеному влітку 2024 року, взяли участь майже 2000 випадково відібраних громадян.