У Китаї вже третій міністр оборони потрапив під слідство за корупцію - FT

Правоохоронні органи Китаю проводять розслідування стосовно причетності до корупції чинного міністра оборони Китаю адмірала Дун Цзюня.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на джерела в уряді США повідомляє The Financial Times.

Дун був призначений на пост міністра у грудні минулого року і став третім главою оборонного відомства Китаю за два роки, який потрапив під антикорупційне розслідування.

Його попередника - генерала Лі Шанфу - усунули з посади лише після семи місяців роботи, а перед цим за підозрою в корупції затримали попередника Лі генерала Вей Фенхе, який у березні 2023-го вийшов у відставку.

В американському уряді зазначають, що наразі у Народно-визвольній армії Китаю (НВАК) триває хвиля розслідувань стосовно найвищого військового командування, яка зачепила не лише тепер уже трьох міністрів оборони, а й щонайменше двох високопоставлених офіцерів, які очолювали ракетні війська та програму виробництва ядерної зброї в КНР.

Про висунуті затриманим топвійськовим звинувачення, деталі перебігу розслідувань та винесені вироки китайська влада офіційно не повідомляє.

Новина про антикорупційне розслідування стосовно чинного міністра оборони з’явилася через тиждень після того, як Дун відвідав зустріч міністрів оборони Асоціації країн південно-східної Азії (АСЕАН) у Лаосі, де відмовився зустрітися з американським колегою Ллойдом Остіном.

Читайте також: У Китаї засудили до смертної кари з відстрочкою ексголову держбанку за хабарі на $17 мільйонів

Американські військові та офіційні особи припускають, що розслідування у НВАК пов’язані з тим, що корупція у найвищих ешелонах командування створює ризики для нарощування бойового потенціалу армії та її здатності виконати наказ голови КНР і верховного головнокомандувача Сі Цзіньпіна про готовність здійснити вторгнення на Тайвань до 2027 року.

Зауважимо, на відміну від повноважень міністрів оборони в більшості країнах, міністр оборони в Китаї не має впливу на діяльність армії і відповідає лише за представлення НВАК у міжнародних зв’язках та міжнародному співробітництві.

Як повідомляв Укрінформ, китайський суд ухвалив смертний вирок колишньому керівнику державного Банку Китаю за отримання хабарів на понад 121 мільйон юанів (16,7 млн дол.), передбачивши відстрочку його виконання на два роки.

 Фото: Getty Images