Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк на «чорну п'ятницю» - до понеділка
Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк під час одного з найбільших вікендів для компанії - з "чорної п'ятниці" до "кіберпонеділка".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Hill.
Страйк під назвою «Змусимо Amazon заплатити» організовують профспілки UNI Global Union та Progressive International. Він розпочинається у п'ятницю і триватиме до понеділка, що зазвичай є дуже напруженим часом для онлайн-торгівлі компанії з великою кількістю розпродажів.
Страйк має на меті притягнути компанію до відповідальності за те, що організатори описують як порушення трудових прав, «погіршення стану довкілля та загрозу демократії».
За даними профспілки-організатора, у страйку планують взяти участь тисячі демонстрантів у більш ніж 20 країнах світу. Кампанія об'єднає понад 80 профспілок та правозахисних груп. Протести заплановані в багатьох містах, у тому числі у Франції. Тисячі робітників у Німеччині протестуватимуть на додаток до сотень у Нью-Делі.
Цього року минає п'ятий рік, як працівники намагаються «змусити Amazon платити» за допомогою протестів, зазначає група.
Генеральний секретар профспілки UNI Globe Крісті Хоффман заявила, що «невпинна гонитва за прибутком» компанії Amazon відбувається за рахунок її працівників, економіки та демократії.
«Компанія власника Джеффа Безоса витратила незліченні мільйони, щоб перешкодити працівникам організовуватися, але страйки і протести, що відбуваються по всьому світу, показують прагнення працівників до справедливості», - сказала Хоффман.
Зазначається, що страйк може призвести до затримок у доставці святкових подарунків клієнтам.
Про це у своїй заяві Amazon заявили, що ці організації «навмисно вводять в оману і продовжують просувати неправдиву інформацію». «Насправді в Amazon ми забезпечуємо високу зарплату, великі пільги і великі можливості», - заявила прессекретар Amazon Ейлін Хардс.
Як повідомляв Укрінформ, у вересні американська компанія Amazon почала вимагати від працівників повернутися до роботи в офісах компанії п’ять днів на тиждень, починаючи з наступного року.