Бербок попередила Китай, що його позиція щодо війни в Україні заважає двостороннім відносинам

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок планує під час візиту в Пекін у понеділок акцентувати на тому, що позиція Китаю щодо російської війни проти України впливає на відносини між КНР і Європою та Німеччиною.

Про це вона сказала перед своїм відльотом до Китаю ввечері 1 грудня, передає Укрінформ.

«Війна в Україні показує, наскільки нерозривно пов’язана наша безпека в Європі та Азії. Якщо Північна Корея надсилає солдатів і зброю проти України, а Росія підтримує ядерну програму Пхеньяна, то це ставить під загрозу мир тут (у Європі) і в Індо-Тихоокеанському регіоні. Замість того, щоб взяти на себе відповідальність за мир і безпеку у світі як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай своєю економічною та військовою допомогою Росії йде проти наших корінних європейських інтересів. Жорстока загарбницька війна Путіна проти України прямо загрожує нашому миру. Я також скажу в Пекіні про те, що ми не можемо просто ігнорувати це у наших відносинах з Китаєм», - заявила Бербок.

Вона нагадала, що минулого тижня на зустрічі G7 глави МЗС обмінялися ідеями з партнерами з Індо-Тихоокеанського регіону. Знову стало зрозуміло, що всі держави, які виступають за міжнародний порядок, заснований на правилах, поділяють однакові занепокоєння, додала міністерка.

Читайте також: ВПС Китаю і Росії провели друге за два дні спільне повітряне патрулювання

Дипломатка зазначила, що бурхливі часи показують, наскільки все пов’язано в світі: кліматичну політику неможливо обговорювати без геополітики, безпека Європи тісно пов’язана з безпекою інших регіонів світу. Тому обмін і дипломатія важливіші, ніж будь-коли, навіть з тими, хто бачить речі по-іншому, сказала Бербок. За її словами, щоб захистити демократичні цінності та інтереси, важливо постійно виходити з того, що співпраця є кращою, ніж конфронтація, але при цьому не бути наївними.

«Як найбільша економіка Європи, ми відстоюємо свої інтереси, як керівництво Китаю захищає свої. Те саме стосується економічної, кліматичної політики та політики безпеки: співпраця, де це можливо, незалежність, де це необхідно», - сформулювала глава МЗС ФРН підхід своєї країни.

Якщо економічною конкуренцією зловживають заради системної конкуренції, то Німеччина, Європа не будуть закривати на це очі, попередила вона. Бербок підкреслила, що у взаємопов’язаному світі економічна політика є також політикою безпеки.

«Тому ми не допустимо, щоб інші порушували міжнародні правила гри на шкоду німецькій та європейській промисловості – чи то через субсидоване державою перевиробництво, чи то, коли йдеться про права людини, коли основні трудові стандарти МОП ігноруються заради конкурентної переваги. Як європейці, ми підтримуємо Комісію ЄС, яка має потужний мандат на пошук рішення з Китаєм для чесної конкуренції та рівних умов гри», - заявила Бербок.

Перед відльотом у Китаї вона провела розмову із новим високим представником ЄС Каєю Каллас.

Після короткого візиту до Пекіна Бербок відбуде на зустріч голів МЗС НАТО в Брюсселі.

Як повідомляв Укрінформ, німецький виробник автомобілів Volkswagen під тиском правозахисників вирішив продати свій завод в китайському Сінцзян-Уйгурському автономному регіоні.