НАТО має створити військово-морські патрулі для захисту трансатлантичних кабелів - експерт
Створення військово-морських патрулів НАТО для захисту підводних комунікацій від ворожих атак стає нагальною потребою, причому не тільки у Балтиці, а й усьому світі.
Таку думку естонський політичний журналіст і дипломат Гаррі Тіідо висловив в інтерв'ю Укрінформу.
«Створення таких патрулів стає нагальною потребою. І це питання не лише Балтійського моря. Тривога є й щодо трансатлантичних кабелів. Згадаймо випадок із російським військовим кораблем у водах Ірландії. Звідти його просто витіснили, бо він був у місці, де якраз перебувають трансатлантичні кабелі», - сказав Тіідо.
Він зазначив, що у Великій Британії військові вже розробляють плани, як використовувати підводні дрони для моніторингу ситуації у місцях залягання кабелів.
«Якщо ж згадати про останню, листопадову, історію пошкодження двох комунікаційних кабелів у Балтиці, то там був китайський корабель. Говорять, що він тягнув якір за собою 160–180 км. Неможливо уявити, щоб капітан не знав про це, не розумів, що щось негаразд. Адже це зменшує швидкість корабля, збільшує витрату палива», - підкреслив Тіідо.
Він також нагадав, що Китай виявляє зацікавленість до підводних комунікаційних мереж в Індійському та Тихому океанах. «Там вони використовують іншу тактику – намагаються проводити комунікацію через такі вузли, де є китайське обладнання. І далі вони можуть через своє обладнання слідкувати за тим, що відбувається… Отже, це загалом дуже серйозне і широке питання. Потрібно надалі шукати, як гарантувати засоби безпеки підводних комунікацій», - резюмує естонський експерт.
Гаррі Тіідо (нар. у 1953 році) – відомий естонський дипломат і політичний журналіст. Був послом Естонії в НАТО, Афганістані, Польщі, Фінляндії. Перед тим працював редактором естонської служби «Голосу Америки», головним редактором естонської радіостанції «Kuku Raadio».
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці листопада глава польського уряду Дональд Туск запропонував союзникам з Балтійських та Скандинавських країн створити спільну місію патрулювання в Балтійському морі для захисту критичної інфраструктури в регіоні.