Carlsberg виходить із російського ринку
Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії «Балтика» за $320 млн, що дасть змогу залишити ринок РФ.
Про це представники Carlsberg заявили у вівторок, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Очікується, що угода, вже схвалена російською та данською владою, буде закрита найближчими днями, повідомили в Carlsberg. Компанія не підтвердила суму угоди, проте за даними агентства сума продажу становить 34 мільярди рублів (320,75 мільйона доларів).
Carlsberg не уточнили, хто буде новим власником їхньої частки в «Балтиці», лише заявили, що це буде компанія, якою в рівних частках володіють «два давні співробітники "Балтики”, які наразі обіймають керівні посади в компанії». Урядовий документ, з яким ознайомилося Reuters, свідчить про те, що покупець - компанія VG Invest, зареєстрована у серпні і керується Єгором Гусельниковим, віцепрезидентом компанії «Балтика». Згідно з урядовим документом, VG Invest повинна буде спрямувати 15% від ринкової вартості пивоварної компанії «Балтика» до федерального бюджету Росії.
Генеральний директор Carlsberg Group Джейкоб Ааруп-Андерсен заявив, що Carlsberg розглянула всі можливості для повного виходу з Росії, захистивши при цьому співробітників, активи і вартість свого бізнесу.
У звіті за лютий 2023 року Carlsberg повідомив, що його чисті активи в Росії станом на грудень 2022 року становили 7,52 мільярда данських крон (1,06 мільярда доларів).
Carlsberg Group у березні 2022 року вирішила повністю піти з російського ринку. У червні 2023 року компанія підписала угоду про продаж свого бізнесу в РФ. Однак невдовзі після цього Володимир Путін передав «Росимуществу» частку Carlsberg у «Балтиці» у тимчасове управління. 2 грудня Путін своїм указом вивів активи Carlsberg у РФ з-під тимчасового держуправління.
Як повідомляв Укрінформ, після запровадження західних санкцій у зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, Росія постійно посилювала вимоги до іноземних компаній щодо виходу з країни, зокрема вимагаючи значні знижки на продаж активів перш ніж давати дозвіл на продаж, і вилучаючи частину ціни продажу для поповнення державної скарбниці – кроки, які Вашингтон називає «податком на вихід».
Нещодавно власники мережі супермаркетів «Ашан» заявили, що знайшли покупця філії в Росії, оскільки більше не можуть протистояти європейським санкціям.
Фото: Andrey Rudakov/Bloomberg/Getty Images