Росія не має наміру надсилати Асаду значну підтримку - ISW
Росія евакуює військово-морські сили зі своєї бази у сирійському місті Тартус, що може свідчити про те, що Кремль не має наміру надсилати значне підкріплення на підтримку режиму президента Сирії Башара Асада в найближчій перспективі.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Як свідчать супутникові знімки від 30 листопада та 1 грудня, на російській базі в Тартусі перебували два фрегати класу «Адмірал Горшков», один фрегат типу «Адмірал Григорович», ще два танкери «Єльня» і «Вязьма» та підводний човен «Новоросійськ» – залишалися на місці.
Аналітики ISW зазначають, що супутникові знімки від 3 грудня показали, що Росія вивела з бази три фрегати, підводний човен і два неназвані допоміжні судна (ймовірно, «Єльня» і «Вязьма») - тобто всі судна, які Росія розмістила в Тартусі.
В ISW вважають, що Росія не може передислокувати ці кораблі до своїх чорноморських портів, оскільки Туреччина дотримується Конвенції Монтре, яка забороняє російським військовим кораблям проходити через турецькі протоки.
Тому Росія, швидше за все, передислокує кораблі до своїх баз на північному заході Росії та в Калінінградській області, вважають експерти.
Аналітики зазначають, що не можуть незалежно підтвердити повідомлення про розгортання підрозділів «Африканського корпусу» в Сирії, про яке Головне управління військової розвідки (ГУР) України повідомило напередодні. Однак, як зазначається у звіті, якщо ці повідомлення правдиві, вони означатимуть, що російське військове командування уникає передислокації регулярних російських військових сил зі свого пріоритетного театру в Україні до Сирії.
«Евакуація російських військ з Тартуса і повідомлення про розгортання сил "Африканського корпусу" в Сирії свідчать про те, що Росія стурбована тим, що сили сирійської опозиції можуть просунутися на південь до Хами (приблизно 80 кілометрів на північний схід від Тартуса) і загрожувати базі в Тартусі, але російське військове командування не буде розгортати значні підкріплення в Сирії в найближчій перспективі, щоб запобігти такому просуванню», - пишуть у звіті.
Як повідомляв Укрінформ, опозиційні сили на чолі з ісламістським бойовим угрупованням «Хаят Тахрір аль-Шам» захопили десятки населених пунктів у Сирії. 29 листопада вони увійшли в друге за величиною місто країни Алеппо.
1 грудня у Сирійській обсерваторії з прав людини заявили, що Алеппо більше не перебуває під контролем режиму Асада вперше від початку конфлікту в країні, який триває понад десять років.
Унаслідок авіаударів російської авіації по університетській лікарні у другому за величиною місто в Сирії Алеппо та центру Ідліба загинуло щонайменше 17, поранено 70 людей, частина з них - мирні жителі.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Москва і Тегеран несуть основну відповідальність за погіршення безпекової ситуації в Сирії.
Фото: АА