В Ірані тимчасово звільнили із в’язниці нобелівську лавреатку Наргес Мохаммаді

В Ірані на три тижні звільнили з ув’язнення лавреатку Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді після перенесеної операції.

Про це повідомляє ВВС із посиланням на заяву адвоката правозахисниці Мостафи Нілі, передає Укрінформ.

Влада призупинила ув’язнення Мохаммаді за рекомендацією лікарів після того, як правозахисниця перенесла операцію з видалення пухлини, сказав Нілі.

У заяві Фонду Наргес Мохаммаді зазначається, що операцію проведено минулого місяця після того, як лікарі виявили у правозахисниці ураження кістки на правій нозі з підозрою на онкологію. Через два дні після хірургічного втручання її перевели назад до в’язниці «всупереч порадам її лікаря і проханню її адвокатів, незважаючи на те, що вона була не в змозі ходити чи навіть сидіти».

У фонді наголошують, що у правозахисниці спостерігається «швидкий розвиток пролежнів і посилення болю у спині та ногах». Стверджується, що їй потрібно щонайменше три місяці реабілітації.

Рідні і прихильники Мохаммаді назвали 21-денну відстрочку виконання вироку "недостатньою" і закликали звільнити її остаточно.

Як повідомляв Укрінформ, Наргес Мохаммаді удостоєна Нобелівської премії миру 2023 року за боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх.

Читайте також: В Ірані вийшов на свободу репер, якого раніше засудили до смертної кари - Reuters

Мохаммаді 13 разів заарештовував іранський режим, кілька разів її судили, загалом присудивши 154 удари батогом і 13 років ув’язнення. Кілька разів вона виходила під заставу і продовжувала правозахисну діяльність.

У січні стало відомо, що суд Ірану ухвалив ще один обвинувальний вирок Мохаммаді, засудивши її до додаткових 15 місяців позбавлення волі за "пропаганду проти Ісламської Республіки".

Іранська правозахисниця двічі оголошувала голодування на знак протесту проти обмеження медичного обслуговування ув’язнених, а також проти зобов’язання жінок носити хіджаб.

18 червня суд в Ірані присудив Мохаммаді додатковий рік ув'язнення.

Фото: Getty Images