Росія виробляє від 1000 до 1500 нових танків на рік - Пісторіус
Німеччина має посилювати можливості стримування перед найбільшою загрозою безпеці, яку становить сьогодні Росія.
Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у Бундестазі в четвер, передає кореспондент Укрінформу.
«Для нас зрозуміло: Росія залишається найбільшою загрозою для нашої безпеки, й так воно залишатиметься в осяжному майбутньому», - підкреслив глава Міноборони.
Політик констатував, що Росія повністю перевела свою економіку на військові рейки, та навів такі цифри: на сьогодні РФ виробляє від 1000 до 1500 нових бойових танків на рік, «що більше, ніж є взагалі у розпорядженні п’яти найбільших європейських країн», - зауважив він.
Пісторіус наголосив на необхідності надійного стримування проти «ревізіоністської та імперіалістичної Росії під керівництвом президента Володимира Путіна». За його словами, необхідність у військовому стримуванні та обороні ніколи, чи принаймні дуже давно, не була настільки нагальною, як сьогодні, про що свідчить крихка безпекова ситуація в Європі та світі. З огляду на те, що США, очевидно, будуть приділяти більше уваги іншим регіонам, а не Європі, європейці повинні самі більше робити заради власного миру та безпеки, що має стати пріоритетом, сказав політик.
Пісторіус представив на обговорення три законопроєкти, спрямовані на забезпечення умов виконання Бундесвером національних та союзницьких оборонних завдань «без обмежень з огляду на нову загрозу безпеці». Два з них стосуються бригади Бундесверу в Литві, яка буде повністю сформована до 2027 року – 4800 військовослужбовців і 200 осіб цивільного персоналу. Третій пропонує внесення доповнення у Військово-кримінальне право статті про новий кримінальний злочин у зв’язку з тим, що нещодавно стали відомі випадки, коли «іноземні держави, що не є союзницькими, або їхні посередники наймають колишніх професійних військових і колишніх тимчасових військовослужбовців для навчання свого власного персоналу».
У проєкті документа зазначено, що реєстрація діючих і колишніх професійних військовослужбовців, а також тих, хто проходив службу на тимчасовій основі, посилить захист секретних військових знань та інформації в інтересах Федеративної Республіки Німеччини та її союзників, «навіть в умовах фінансово привабливих пропозицій від влади іноземних держав або їх посередників».
Як повідомлялося, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Німеччині було прийнято рішення про посилення Бундесверу, для чого було виділено 100 млрд євро. ЦЬого року Німеччина також уперше досягла мети витрат на оборону - понад 2% ВВП.