Америці не варто вважати війну РФ проти України лише європейською проблемою - Кубілюс

Якщо США вважатимуть російську війну проти України лише проблемою Євросоюзу, це може призвести до посилення агресивності диктаторських режимів в інших регіонах світу.

Про це у Брюсселі під час слухань у рамках підкомітету Європарламенту з безпеки й оборони заявив єврокомісар Андрюс Кубілюс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо надіслати чітке послання до Вашингтона, що не варто очікувати на прихід нової адміністрації, для нас всіх було б добре мати такі плани (з підтримки України – ред.) ще до того. Той підхід, що Америка буде концентруватися лише на Китаї та залишить Україну на нас, не є стратегічно мудрим посланням. Адже китайці спостерігають, що відбувається в Україні. І якщо ми покажемо, що ми є слабкими, - а саме цього очікує Путін, - безумовно, Китай зробить власні висновки, що Захід є слабким, і він може, наприклад, атакувати Тайвань», - зазначив єврокомісар.

При цьому він визнав, що Китай продовжує нарощувати свої сили, і це може вимагати дедалі більшої уваги від Сполучених Штатів.

Читайте також: ЄС готує Білу книгу з оборони - один з розділів присвятять Україні

«Безумовно, ми маємо бути з ними (зі США – ред. ) партнерами у цьому. Але це також означатиме, що Америка просто не зможе утримувати свою присутність на Європейському континенті на тому рівні, який ми маємо зараз, і до якого ми звикли. Тож ми маємо взяти це до уваги, враховуючи все – від військової сили, зброї, у певних видах якої ми є дуже залежними від США, і до розвитку оборонних технологій», - наголосив Кубілюс.

Він зауважив, що Євросоюз не претендує на те, щоб змагатися з НАТО у питаннях безпеки, але має намір зміцнити європейську складову Альянсу.

«НАТО розробляє плани оборони, і це для нас є основою, щоб розуміти, чого ми маємо досягати. Ми в ЄС можемо допомогти країнам-членам з розвитком необхідних ресурсів, щоб реалізувати ці оборонні плани, мобілізувати гроші та застосувати певні правові заходи», - додав єврокомісар з оборони й космосу.

Читайте також: «Військова загроза РФ нікуди не зникне»: євродепутатка закликала ЄС озброюватись

Як відомо, з початку повномасштабного російського вторгнення ЄС надає Україні політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.

Ця підтримка зберігається у новому Європарламенті, в Раді ЄС та серед членів новосформованої Європейської комісії. У перший день на посаді, 1 грудня 2024 року, президент Європейської ради Антоніу Кошта, висока представниця ЄС, віцепрезидент Європейської комісії Кая Каллас та єврокомісар з розширення Марта Кос здійснили візит до Києва, що мало дуже високе символічне та політичне значення.