Уряд Нідерландів розробляє «план стійкості» країни до війни та інших загроз

Уряд Нідерландів хоче зробити країну більш стійкою до збройного конфлікту та інших кризових ситуацій, таких як пандемія, масштабні повені тощо.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.

“Уряд хоче зробити Нідерланди більш стійкими до масштабного збройного конфлікту чи інших криз, таких як повінь, пандемія або тривалий збій у “життєво важливих процесах”. Це також стосується спроб із закордону втручатися в нідерландське суспільство, провокуючи заворушення чи завдаючи економічної шкоди”, - йдеться у повідомленні.

Після тривалого періоду миру - близько 80 років - зникло усвідомлення ризику війни, зазначив міністр юстиції та безпеки Нідерландів Давид Ван Веел. Разом з міністром оборони Рубенсом Брекельмансом він представив комплексний “план стійкості” країни.

Громадянам рекомендується мати аварійний набір на випадок відключення електроенергії, відсутності води та Wi-Fi. При цьому уряд не фінансуватиме такі набори, оскільки це відповідальність самих громадян.

“Окрім приватних осіб, компанії та муніципалітети також повинні створити кризові сценарії, щоб підготуватися до найгіршого”, – каже Брекельманс.

Читайте також: Міністр оборони Нідерландів: Якщо для України буде «погана угода», ми житимемо в іншій Європі

Російська агресія призвела до того, що міжнародна безпека стрімко погіршується, підкреслюють в уряді. Нідерланди вже стали об'єктом щоденних кібератак, шпигунства і саботажу.

За словами Брекельманса, якщо Нідерланди стануть більш стійкими, це стримуватиме такі країни, як Росія та Китай.

Уряд вже деякий час докладає зусиль для підвищення стійкості, зокрема у відповідь на кібератаки, котрі, як підозрюють, здійснюються під керівництвом Росії. У програмі кабінету міністрів вже детально обговорюється необхідність зробити Нідерланди більш стійкими як у соціальному, так і  військовому плані.

Тепер усі міністерства повинні скласти плани, щоб забезпечити належну підготовку країни в усіх сферах. У 2025 році також має бути проведена національна кампанія – громадян інформуватимуть, що вони можуть зробити самі, аби підготуватися до загроз.

Читайте також: Нідерланди приєдналися до ініціативи розробки далекобійних ракет

Брекельманс зауважив, що Нідерланди ще не у стані війни, “але також більше не перебувають у стані миру”. “У цій сірій зоні ми повинні захистити себе від гібридних атак і підвищити нашу військову готовність”, - переконаний міністр оборони.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп оголосив про рішення виділити Україні додатково 22 мільйони євро на потреби оборони та кібербезпеки.