Південнокорейська опозиція планує нове голосування за імпічмент президента 14 грудня

Опозиційні сили Південної Кореї мають намір щотижня ставити на голосування в парламенті проєкт закону про імпічмент президента Юн Сок Йоля, доки він не залишить посаду.

Як повідомляє Yonhap, про це заявив лідер найбільшої опозиційної «Демократичної партії» Лі Чже Мьон, передає Укрінформ.

«Юн Сок Йоль, головний винуватець державного перевороту та військового заколоту, має негайно піти у відставку добровільно або шляхом оголошення імпічменту. Наступної суботи, 14 грудня, «Демократична партія» від імені народу оголосить Юну імпічмент», - сказав Лі.

Для голосування щодо імпічменту президента опозиція, яка має більшість у Національних зборах (парламенті), планує щотижня оголошувати позачергові сесії, щоб обійти законодавчу вимогу про недопущення повторного розгляду того самого законопроєкту під час однієї сесії.

Лі також звинуватив лідера правлячої партії «Сила народу» Хан Дон Хуна та прем’єр-міністра Хан Док Су у знищенні конституційного порядку за їхні наміри спільно здійснювати повноваження президента з управління державними справами, щоб запобігти хаосу через дострокову відставку Юна та провести її упорядковано.

«Лідер правлячої партії та прем’єр-міністр знову руйнують конституційний порядок. Це той самий державний переворот, але під новою маскою», - заявив політик.

Він повторив вимогу опозиції про негайний арешт та розслідування щодо Юна за його спробу оголосити воєнний стан у країні.

Спікер південнокорейського парламенту У Вон Шик також назвав явним порушенням Конституції намір прем’єр-міністра і правлячої партії спільно виконувати президентські повноваження.

«Наділення президентською владою йде від народу, і такий процес має відповідати Конституції та принципу народного суверенітету», - сказав У на екстреній пресконференції в парламенті.

Він додав: «Імпічмент – це єдиний юридичний шлях дострокового призупинення повноважень президента, і Конституція визначає порядок здійснення цього процесу у випадку, якщо президент не може виконувати свої функції».

Читайте також: Президент Південної Кореї «відійде від державних справ» після звинувачень у держзраді

Як повідомляв Укрінформ, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану в країні. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна «Демократична партія» в парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.

Національні збори (парламент) Південної Кореї проголосували за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан. Юн скасував його.

Національна асамблея Південної Кореї у суботу не змогла набрати потрібної кількості голосів для імпічменту президенту, а 8 грудня прокуратура Південної Кореї порушила кримінальну справу проти президента Юна за звинуваченням у державній зраді.