Поліція Південної Кореї провела обшук в офісі президента
У середу поліція Південної Кореї провела обшук в офісі президента Юна Сок Йола, щоб розслідувати звинувачення в організації заколоту через запровадження минулого тижня на короткий час воєнного стану.
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Юн є фігурантом кримінальної справи за звинуваченнями в організації заколоту, йому заборонено залишати країну, але він не заарештований і не допитаний.
Президент, якого не бачили на публіці з суботи, був відсутній під час поліцейського рейду в офіс. Рейд підтвердив Reuters співробітник президентської служби безпеки.
Yonhap повідомило, що слідчі поліції пред'явили ордер на обшук, в якому вказали Юна як підозрюваного, а офіс президента, зал засідань Кабінету міністрів і Служба безпеки президента - як об'єкти обшуку. Слідчі шукали в офісі матеріали, пов'язані з указом про воєнний стан, включаючи записи засідання Кабінету міністрів, яке відбулося незадовго до того, як Юн оголосив цей указ 3 грудня, повідомили в поліції.
Правоохоронці залишили відкритою можливість екстреного арешту Юна без ордера, враховуючи тяжкість заколоту, що є злочином, за який передбачено покарання аж до смертної кари.
У Південній Кореї наразі з’явилось питання про те, хто керує країною. У вівторок офіс Юна заявив, що не має «офіційної позиції» щодо того, хто керує країною. Лідер президентської партії «Воля народу» заявив, що прем'єр-міністр Хан Дак Су буде керувати державними справами, поки партія шукає «впорядкований» спосіб відставки президента.
Також Yonhap повідомило, що поліція заарештувала в середу генерального комісара національної поліції Чо Чжи Хо і начальника поліції Сеула Кім Бонг Сіка у зв'язку з розслідуванням введення воєнного стану, повідомили офіційні особи. Вони були заарештовані без ордера за звинуваченням у заколоті, повідомила спеціальна слідча група, яка займається цією справою.
Двох високопоставлених поліцейських підозрюють у тому, що вони віддали наказ оточити будівлю Національної асамблеї, щоб не допустити депутатів до парламенту для скасування указу про воєнний стан. Чо підозрюють у тому, що він направив поліцейських до Національної виборчої комісії для надання допомоги військовим у виконанні наказів, виданих в умовах воєнного стану.
Чо та Кіму заборонено виїзд з країни.
Як повідомляв Укрінформ, Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану в країні. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна «Демократична партія» в парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Національні збори (парламент) Південної Кореї проголосували за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан. Юн скасував його.
Пізніше прокуратура Південної Кореї порушила кримінальну справу проти президента Юна за підозрою у державній зраді.
Південнокорейська опозиція планує нове голосування за імпічмент президента 14 грудня.
Центральний окружний суд Сеула за клопотанням прокуратури в середу видав ордер на арешт колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона за звинуваченням у причетності до спроби конституційного перевороту минулого тижня. Ексміністр став першим офіційно заарештованим у цій справі.
Фото: Yonhap