Трамп на свою інавгурацію у січні запросив Сі Цзіньпіна - CBS News

Обраний президент США Дональд Трамп запросив на свою інавгурацію, яка відбудеться 20 січня, лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CBS News.

За словами співрозмовників, Трамп запросив Сі відвідати свою інавгурацію ще на початку листопада, незабаром після виграних виборів. Проте нині невідомо, чи прийняв лідер КНР його запрошення.

Речник посольства Китаю у Вашингтоні не прокоментував цю новину.

Зазначається, що команда новообраного президента США обговорює можливість запросити й інших світових лідерів у Капітолій 20 січня.

За словами співрозмовника, обізнаного з планами Віктора Орбана, глава уряду Угорщини «все ще обмірковує» питання приїзду на інавгурацію Трампа.

Як відомо, Орбан має теплі стосунки з Трампом і відвідав його резиденцію у Флориді в березні цього року.

Читайте також: Трамп назвав Трюдо губернатором штату Канада

«Світові лідери шикуються в чергу, щоб зустрітися з президентом Трампом, тому що вони знають, що він незабаром повернеться до влади та відновить мир завдяки американській силі в усьому світі», — сказала речниця перехідної команди Трампа Каролайн Левітт.

Послів та інших дипломатів зазвичай запрошують на інавгурацію, але записи Державного департаменту, починаючи з 1874 року, показують, що жодний іноземний лідер ніколи не був присутнім на інавгурації президента США.

Дехто з найближчого оточення Трампа є різкими критиками уряду КНР, включаючи сенатора Марко Рубіо, якого він номінував на посаду держсекретаря, і майбутнього радника з національної безпеки Майка Волца.

Сам Трамп пригрозив підвищити мита на товари з Китаю.

Своєю чергою президент Франції Еммануель Макрон став першим світовим лідером, який прийняв Трампа за кордоном після того, як він виграв вибори минулого місяця.

Читайте також: Зеленський на зустрічі з Трампом у Парижі наголосив на необхідності гарантій безпеки для України - Reuters

Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Трамп 20 січня, у перший день на посаді, планує прийняти понад 25 указів і розпоряджень, які кардинально змінять політику американського уряду у різних сферах - від імміграції до енергетики.