Рада міністрів ЄС ухвалила п'ятнадцятий пакет санкцій проти Росії

Рада міністрів ЄС із закордонних справ ухвалила 15-й пакет санкцій проти Росії, який був раніше погоджений на рівні послів - постійних представників країн-членів при ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської ради.

«Росія продовжує жорстоку атаку проти України та проти її народу. Цей пакет санкцій є частиною нашої відповіді для ослаблення російської «машини війни» та тих, хто уможливлює цю війну, включаючи також китайські компанії. Він демонструє єдність країн-членів ЄС у продовженні нашої підтримки для України. Нашим негайним пріоритетом є надання Україні якомога більш сильної позиції. Ми будемо стояти поряд із народом України по всіх фронтах: гуманітарному, політичному, дипломатичному та військовому. Не може бути жодних сумнівів у тому, що Україна переможе», - наголосила висока представниця ЄС Кая Каллас.

Як зазначається, щойно ухвалений 15-й пакет санкцій проти країни-агресора включає економічні та індивідуальні обмежувальні заходи з метою ослабити спроможності Росії у веденні її війни проти України.

Вони також передбачають подальші заходи з боротьби проти обходження санкцій ЄС, включаючи санкції проти «тіньового флоту» Путіна та проти російського ВПК. У перелік індивідуальних санкцій включені ще 54 особи та 30 установ, які несуть відповідальність за дії з підриву або загроз для територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Так, індивідуальні санкції застосовані проти російських військових підрозділів, які здійснили удари по дитячій лікарні Охматдит у Києві, проти керівництва провідних російських компаній в енергетичному секторі, осіб, причетних до депортації українських дітей, до пропаганди та обходження санкцій. До цього переліку включені також дві офіційні особи з КНДР.

До переліку установ, проти яких спрямований 15-й пакет санкцій ЄС, входять російські оборонні та судноплавні компанії, причетні до морського транспортування сирої нафти та продуктів нафтопереробки, що надавало важливі надходження для російської влади. До санкційного переліку включені також російський хімічний завод та цивільна російська авіакомпанія, яка надавала важливі послуги для логістичного забезпечення російських військ.

Читайте також: Прем’єр Британії закликав лідерів G7 посилити економічний тиск на Росію та підтримку України

Вперше повномасштабні санкції, включаючи заборону на подорожі, заморожування активів та заборону на надання будь-яких економічних ресурсів, застосовані проти різних китайських промислових акторів, долучених до поставок в Росію компонентів для дронів та елементів мікроелектроніки, які були використані для продовження російської війни проти України.

У контексті боротьби із обходженням санкцій ЄС до санкційного переліку увійшли додаткові судна, для яких заборонений вхід до європейських портів та надання широкого спектру послуг, що пов'язані із морським транспортом. Ці заходи спрямовані проти танкерів, що не належать європейським компаніям, входять до «тіньового флоту» Путіна і використовуються для обходження санкційної «цінової стелі» на російську нафту або для підтримки енергетичного сектору Росії.

Під європейські санкції підпадають судна, залучені до транспортування військового обладнання в Росію або до транспортування вкраденого Росією українського зерна. До санкційного списку додатково включені 52 судна з третіх країн, що довело загальну кількість таких «підсанкційних» суден до 79 одиниць.

У секторі торгівлі ЄС поширив санкції на ще 32 компанії, прямо долучені до підтримки російського ВПК та агресії проти України. На ці компанії накладені більш жорсткі обмеження щодо експорту товарів та технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному посиленню російського сектору безпеки й оборони. Деякі з цих компаній розміщені у третіх країнах, включаючи Китай, Індію, Іран, Сербію та Об’єднані Арабські Емірати, вони були задіяні для обходження санкцій або причетні до замовлення «чутливих» товарів, що використовувалися у російських воєнних діях, наприклад для виробництва БПЛА або ракет.

Читайте також: Новий глава МЗС Литви закликає розблокувати €6,6 мільярда ЄС на допомогу Україні

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається зустріч на рівні міністрів закордонних справ країн ЄС, одним з головних питань якої є продовження допомоги для України та застосування додаткових обмежувальних заходів проти країни-агресора.