Євросоюз вирішив призупинити безвіз для грузинських дипломатів

Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодилися в понеділок щодо необхідності призупинення безвізового режиму для грузинських чиновників, які мають дипломатичні паспорти, після придушення в Грузії проєвропейських протестів.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Ситуація не розвивається в позитивному напрямку для грузинського народу», - заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас журналістам після зустрічі міністрів у понеділок.

«Сьогодні ми погодилися з необхідністю зупинити безвізовий режим для власників дипломатичних паспортів», - сказала вона.

Міністри звернулися до Європейської комісії, виконавчого органу блоку, з проханням внести пропозицію з цього питання. Дипломати заявили, що очікують схвалення цієї пропозиції урядами країн ЄС більшістю голосів.

За словами Каллас, міністри також обговорили питання введення санкцій проти «грузинських чиновників, які стоять за насильством проти мирних протестувальників», але не дійшли до консенсусу. Такий крок вимагав би одностайності серед 27 членів ЄС.

«Була дуже інтенсивна дискусія, і було також бажання зробити більше», - сказала Каллас.

Кваліфікована більшість (більш ніж половина держав-членів ЄС, які представляють щонайменше 65% населення) підтримала цей візовий крок.

Проте міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна разом зі Словаччиною наклала вето на санкції проти деяких грузинських поліцейських.

Читайте також: В уряді ФРН заявили, що рішення про санкції проти влади Грузії мають ухвалювати всі країни ЄС

Каллас, яка головує на своєму першому засіданні міністрів після того, як очолила зовнішню політику ЄС, сказала: «Це моє перше угорське вето, але я можу гарантувати, що не останнє». Водночас вона зазначила, що продовжить працювати з Угорщиною.

Як повідомляв Укрінформ, США запровадили санкції проти 20 грузинських посадовців, включаючи міністрів і депутатів, через підрив демократії. Окремі європейські країни також запровадили свої обмежувальні заходи проти низки грузинських політиків, серед них і Україна.

Прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе 28 листопада заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року. Така позиція влади викликала обурення в суспільстві, в Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести.