Росія отримала чіткий сигнал про технологічну перевагу американських оборонних систем
Американцям не потрібно залякувати когось терором, як це робить Росія, щоб довести свою силу
Протягом останніх тижнів загострилася увага до випробувань стратегічних ракет США та Росії. Безпековий аналітик, в.о. виконавчого директора Фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Жовтенко прокоментував запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети, відомої під назвою «Орєшнік», та реакцію США на нього.
Російська ракета була запущена у специфічний спосіб. Вона була модернізована зі старої SS-19, від якої росіяни відрізали два розгінні блоки, щоб перетворити її на ракету середньої дальності.
Запуск на відносно невелику відстань свідчить про те, що росіяни боялися, що вона або вибухне на старті, або що чим довше летітиме, тим більше матиме проблем у польоті й може просто розвалитися.
Нині триває процес хаотичного, але активного доопрацювання цього проєкту, оскільки росіяни обов'язково захочуть провести повторну демонстрацію, скоріш за все, приурочену до політичних подій у США, коли американський політичний ландшафт буде в центрі уваги через нову адміністрацію.
Нещодавно США провели успішне випробування своєї наземної системи ПРО Aegis Ashore, збивши балістичну ракету середньої дальності. Це чіткий сигнал Росії про технологічну перевагу американських оборонних систем.
Американці не просто сигналізують, що в них є свої балістичні ракети з аналогічними характеристиками, як у «Орєшніка». Вони показали росіянам, що їхні системи протиракетної оборони здатні потенційно збивати сам «Орєшнік».
Якщо порівнювати підходи до демонстрації сили… Американцям не потрібно залякувати когось терором, як це робить Росія, щоб довести свою силу. Росія ж через вбивства і залякування намагається самоствердитися.
І такі дії Росії можуть лиш спонукати США до посилення підтримки України.
Тарас Жовтенко, експерт з міжнародної безпеки Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва