Шольц сподівається порозумітися з Трампом щодо підтримки України
Канцлер ФРН Олаф Шольц бачить перспективи спільної політику щодо України з обраним президентом США Дональдом Трампом.
Це виплаває з заяв глави німецького уряду та його оточення, передає Укрінформ.
Шольц, представляючи напередодні передвиборчу програму Соціал-демократичної партії, яка знову висунула його кандидатом на посаду канцлера, повторив, що вважає нерозумним і невиваженим рішення надавати Києву дозвіл використовувати далекобійні ракети по цілях на території РФ і звернув увагу на нещодавні заяви Дональда Трампа з цього приводу.
«Якщо я правильно це бачу, воно (рішення) також буде оцінено подібним чином у трансатлантичній співпраці в майбутньому. Я принаймні так зрозумів президента Трампа в його останніх інтерв’ю», - сказав Шольц.
До цього часу політик лише одного разу поговорив по телефону з обраним президентом, це сталося через кілька днів після виборів у США. Про те, чи відбудеться особиста зустріч двох лідерів до парламентських виборів у ФРН 23 листопада, наразі невідомо, але в урядових колах таку можливість не виключають і зазначають, що Шольц бажав би такої зустрічі. Запрошення на інавгурацію в Берліні не отримували, але на цю церемонію зазвичай не запрошують іноземних керівників (хоча цього разу Трамп і вирішив зробити деякі виключення). Офіційно журналістам відповідають, що анонси всіх візитів канцлера робляться як правило за тиждень.
В урядових колах також кажуть, що Шольц дав зрозуміти, що вірить у можливу спільну лінію з новою адміністрацією в аспекті війни Росії проти України після телефонної розмови з Трампом. Тоді ж він висловив бажання відвідати Вашингтон «дуже скоро» після інавгурації.
Як повідомлялось, Шольц у вівторок заявив, що він проти надання Україні далекобійної зброї, як-от ракет, які можуть бити вглиб російської території, оскільки переконаний, що це «не є розумно зваженим рішенням». Канцлер при цьому завжди підкреслював, що Німеччина ухвалює свою допомогу з партнерами насамперед США.
Трамп днями у своїх інтерв’ю піддав критиці рішення чинного президента Джо Байдена дозволити Україні атакувати російську територію американською зброєю великої дальності. Він не виключив скасування цього рішення, яке назвав «помилковим», після вступу на посаду в кінці січня.