Міністр оборони Британії: Ядерна риторика Путіна нас не лякає

Ексклюзив

Ядерні погрози, що лунають із Кремля, не мають лякати західних лідерів, отже підтримка України триватиме.

Про це у бліцінтерв’ю Укрінформу заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, який прибув з візитом до Києва в середу, 18 грудня.

На запитання про намагання російського лідера Володимира Путіна нав’язати західному світу власні правила гри завдяки ядерним погрозам Гілі заявив: «По-перше, нас не повинна лякати риторика Путіна чи будь-які його дії з ескалації. І вона нас не лякає».

Він додав, що метою його візиту до Києва було обговорити з міністром оборони України Рустемом Умєровим спільний план щодо зміцнення України.

Йдеться про зміцнення «не лише зараз, у битві, яку ви наразі ведете, але й протягом 2025 року та на майбутнє», пояснив британський міністр.

«Це також спосіб заявити Путіну, що ми будемо підтримувати Україну і працюватимемо над координацією діяльності інших країн, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», - повідомив Гілі.

Він висловив переконання, що Путін «не переможе, скільки б це не тривало».

«Треба робити Україну сильнішою і чинити тиск на Путіна. Це наш імператив, який вимагає від нас спільної роботи протягом наступних тижнів та місяців», - резюмував Гілі.

Читайте також: Залякування «Орєшніком» та зміни в ядерній доктрині - це спроба підштовхнути США до поступок російському диктатору

Раніше повідомлялося, що російські ЗМІ з лютого 2022 року понад 5500 разів згадували про можливість застосування РФ ядерної зброї.

Як повідомляв в інтерв’ю Укрінформу очільник Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер, попри ядерні погрози з боку Москви на тлі агресивної війни, яку Росія веде проти України, НАТО вважає безвідповідальним вступати у гру риторик та водночас продовжує вживати заходів ядерного стримування.

Крім того, за його словами, Альянс спостерігає «за тим, що відбувається в реальності та, зокрема, за ядерною доктриною РФ», і з точки зору цієї реальності НАТО не бачить ознак підготовки до «іншої ядерної політики Росії».