У Пентагоні прогнозують, що Китай матиме 1000 ядерних боєголовок до 2030 року

За даними Пентагону, Китай швидко нарощує свій ядерний арсенал, і ймовірно, матиме 1000 ядерних боєголовок до 2030 року.

Про це повідомляє Politico з посиланням на звіт Міністерства оборони США про військову міць Китаю, передає Укрінформ.

За останній рік КНР додала щонайменше 100 ядерних боєголовок до свого арсеналу і тепер має понад 600 боєголовок, йдеться у звіті.

«Я, безумовно, очікую, що вони продовжать розширювати і модернізувати свої сили і після цього», - сказав журналістам представник оборонного відомства, який побажав залишитися анонімним, щоб пояснити деталі звіту.

Китай зберігає політику «незастосування першим» щодо своїх ядерних сил, тобто він не стрілятиме першим, і його увага більше зосереджена на стримуванні масованого зустрічного удару, йдеться в доповіді.

Збільшення кількості ядерних боєголовок відбувається на тлі більш широкої уваги до розробки нових міжконтинентальних балістичних ракет для вдосконалення ракетних сил, здатних нести ядерну зброю, сказав посадовець. «Вони (КНР – ред.) також виявляють певний інтерес до розробки нової звичайної МБР, яка може завдати удару по Гаваях, Алясці і континентальній частині Сполучених Штатів», - сказав посадовець.

Все це відбувається на тлі очікуваного зростання оборонних витрат Китаю.

Видання пише, що витрати Пекіна на оборону завжди були "туманними", оскільки американські і західні посадовці застерігали, що Китай, як і Росія, не розкриває публічно справжній розмір своїх оборонних бюджетів.

За оцінками звіту, Китай витрачає щонайменше на 40% більше, ніж оголошує у своєму державному оборонному бюджеті, що дорівнює приблизно $330-450 млрд загальних витрат на оборону на 2024 рік.

Читайте також: Режими Росії, Китаю, КНДР та Ірану випробовують Захід, а решта світу спостерігає - Рютте

Як зазначає видання, оборонний бюджет США залишається найвищим у світі. Останній запит чинного президента Джо Байдена сягнув $880 млрд і, як очікується, зросте після того, як Конгрес зробить доповнення в найближчі тижні.

Також зазначається, що Китай має найбільший військово-морський флот у світі, який налічує понад 370 кораблів і підводних човнів і, таким чином, випереджає ВМС США, які мають 290 кораблів. При цьому, третій китайський авіаносець "Фуцзянь" планують ввести в експлуатацію у 2025 році.

Водночас Китай активно збільшує виробництво винищувача J-20, готуючи нові заводи для його масштабного випуску. Повідомляється, що близько 1300 винищувачів із 1900 є передовими моделями четвертого покоління.

Тим часом Народно-визвольна армія Китаю стикається із серйозними проблемами корупції. Зазначається, що торік 15 високопосадовців були звільнені за корупцію, пов’язану з оборонними проєктами.

Як повідомляв Укрінформ, Китай запевняє, що дотримується послідовної та передбачуваної політики ядерного стримування і не застосовуватиме свій ядерний арсенал проти неядерних країн та не вдаватиметься першим до використання ядерної зброї.

У вересні ракетні війська Китаю в рамках навчань провели успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) у напрямку міжнародних вод Тихого океану. В оборонному відомстві КНР підкреслили, що цей запуск є плановим і передбачений програмою щорічних навчань ракетних військ Народно-визвольної армії Китаю, а його мета полягає в перевірці стану озброєння та рівня підготовки військових фахівців.