Словаччина придбає в Ізраїлю різновид «Залізного купола» за €560 мільйонів
Міністерство оборони Ізраїлю оголосило в понеділок, що Ізраїль завершив третій продаж системи протиповітряної оборони Barak MX, цього разу Словаччині, за 560 мільйонів євро.
Про це повідомляє The Jerusalem Post, передає Укрінформ.
Ця система виробництва концерну Israel Aerospace Industries (IAI) є різновидом «Залізного купола», і призначена для збивання ракет малої дальності.
Попередні дві угоди були укладені з Кіпром і Азербайджаном, повідомили в ізраїльському міністерстві оборони.
За словами міністерства, «ця знакова угода ще більше зміцнить зв'язок між двома країнами і посилить обороноздатність Словаччини».
У відомстві зазначили, що Barak MX «здатна протидіяти винищувачам, гелікоптерам, БПЛА, крилатим ракетам, ракетам класу «земля-повітря» і тактичним балістичним ракетам». Вона має три перехоплювачі для робочих діапазонів 35, 70 і 150 км, кожен з яких оснащений активною радіолокаційною станцією, двоімпульсним двигуном і потужною боєголовкою.
Як зазначається, «Залізний купол» практично не здатний збивати балістичні ракети, які зазвичай запускаються з набагато більшої відстані, ніж менші ракети, і часто входять в атмосферу Землі, перш ніж повернутися вниз на набагато більшій швидкості і з набагато більшим вибуховим зарядом.
Як правило, Ізраїль використовує ракетні комплекси «Arrow 2» і «Arrow 3» для збиття балістичних ракет, оскільки вони можуть вражати такі ракети на більшій висоті та відстані від Ізраїлю, щоб мати більше шансів уникнути потрапляння осколків на територію країни.
Видання зазначає, що представник міністерства не зміг пояснити, як система Barak MX може безпечно збивати балістичні ракети в тилу, якщо її максимальна дальність дії становить лише 150 кілометрів.
IAI раніше також продала Німеччині свою систему протиракетної оборони Arrow в рамках однієї з найбільших оборонних угод в історії Ізраїлю з потенційною поставкою до 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Словаччини у серпні схвалив план із закупівлі у Ізраїлю шести мобільних систем протиповітряної оборони за 554,3 млн євро (616,88 млн дол.). Проте тоді уряд не назвав, які саме системи ППО буде придбано у Ізраїлю в рамках міжурядової угоди.
Фото: IAI