Президентка Грузії анонсувала створення ради з підготовки нових парламентських виборів

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі анонсувала створення нової ради, яка, за її словами, займеться питанням підготовки нових парламентських виборів у країні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsGeorgia.

«Вже готується документ, і завтра він, швидше за все, буде готовий. У ньому будуть описані всі мінімальні умови для проведення виборів, які відбудуться дуже скоро. Ці нові вибори будуть справді новими, ймовірно, з'являться нові сили. Ми маємо бути готові до всього цього», - заявила Зурабішвілі.

Напередодні на мітингу вона дала правлячій партії тиждень, щоб призначити дату нових виборів — «Грузинська мрія» цю вимогу назвала «смішною», та проігнорувала її.

Наразі все ще незрозуміло, як саме Зурабішвілі збирається діяти 29 грудня — за два дні до Нового року.

«Грузинська мрія» на цей день призначила інавгурацію нового президента.

Одночасно Зурабішвілі сьогодні заявила, що якщо до 29 грудня угоди з «Грузинською мрією» про нові парламентські вибори не буде досягнуто, після 29 грудня «дійдемо до виборів шляхом падіння режиму».

Вона не пояснила, яку форму «падіння режиму» має на увазі, але знову заявила, що не має наміру складати свої повноваження президента.

Читайте також: Дуда у телефонній розмові підтримав Зурабішвілі та європейські прагнення грузинів

Як повідомляв Укрінформ, 28 листопада прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року.

Така позиція влади викликала обурення у суспільстві, у Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Спецзагони поліції розганяють учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей, включно з активістами та представниками ЗМІ, були затримані та побиті поліцією.

Читайте також: Влада Грузії планує нагородити топчиновників, які потрапили під західні санкції

США запровадили санкції проти 20 грузинських посадовців, включаючи міністрів і депутатів, через підрив демократії. Окремі європейські країни, зокрема Україна, також запровадили обмежувальні заходи проти низки грузинських політиків.