Китай спустив на воду десантний корабель

Відео

Китай спустив на воду свій перший десантний корабель нового покоління.

Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.

Десантний корабель типу 076 спущений на воду в п'ятницю на суднобудівному заводі в Шанхаї. Корабель, який отримав назву «Сичуань» на честь південно-західної китайської провінції, вважається ключовим активом у трансформації китайського флоту і посиленні оперативних можливостей для операцій на далекі відстані.

З водотоннажністю понад 40 тис. тонн при повному завантаженні, 076 належить до найбільших десантних кораблів у світі, він має двоострівну надбудову і польотну палубу на всю довжину, йдеться у заяві ВМС Народно-визвольної армії Китаю (ВМС НВАК)

Найважливішою особливістю корабля є те, що він оснащений електромагнітною катапультною системою, яка дозволяє запускати літаки, гелікоптери і десантне обладнання, додали в НВАК.

Електромагнітна катапультна система дозволить 076 запускати більші і важчі літаки. Це означає більшу кількість пального для літака, більшу дальність польоту, а також більше бомб чи ракет.

Лише один військовий корабель у світі - новітній авіаносець ВМС США USS Gerald R Ford використовує електромагнітну систему катапульт.

Новітній китайський авіаносець «Фуцзянь», який проходить випробування і ще не введений в експлуатацію, також має електромагнітну систему.

На озброєнні десантних кораблів ВМС США є F-35B - винищувач-невидимка з коротким зльотом і вертикальною посадкою, який використовується ВМС, морською піхотою і ВПС США. Наразі ВМС НВАК не мають аналога F-35B, тому можуть використовувати ті ж авіаносці, що і «Фуцзянь».

У доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) йдеться про те, що 076 може використовуватись як масивна платформа для безпілотників. Щодо інших можливостей 076, то він, як очікується, буде доповнений гелікоптерами і десантними кораблями, здатними висадити понад 1000 морських піхотинців.

Читайте також: Тайвань знову виявив військові літаки й кораблі Китаю навколо острова

Як повідомляв Укрінформ, за даними Пентагону, Китай швидко нарощує свій ядерний арсенал, і ймовірно, матиме 1000 ядерних боєголовок до 2030 року.

Фото: China Daily