У Берліні назвали «панегірик» Маска праворадикалам спробами впливу на вибори

Заяви Ілона Маска в його соцмережі Х і німецьких медіа можна розглядати як спроби впливу напередодні виборів у ФРН.

З цим погоджуються у федеральному уряді, але засуджувати наближеного до обраного президента США мільярдера не поспішають, як і відмовлятися від використання соцмережі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для Х також діє право на вільне висловлення думок... Правдою є водночас, що Ілон Маск абсолютно очевидно намагається робити вплив на федеральні вибори… Німецькі виборці самі зроблять свій вибір, … вони не зобов’язані поділяти цю думку», - заявила на брифінгу в понеділок заступниця речника федерального уряду Крістіане Гоффманн.

Вона нагадала, що американець радить голосувати за партію, яка є об’єктом спостереження з боку Федерального відомства із захисту конституції (контррозвідки) через підозри в правоекстремістській діяльності.

Втім, Гоффманн не стала порівнювати заяви «окремої персони» з кампаніями з дезінформації та пропаганди Кремля.

«Ми вже тривалий час спостерігаємо за масованими спробами Росії вплинути на суспільну дискусію в Німеччині за допомогою гібридних методів, зневірити людей, зруйнувати їхню довіру до демократичних інституцій та процедур», - сказала заступниця речника та зазначила, що, хоча це й непросто, в багатьох випадках було доведено прямий зв’язок цих кампаній з колами, безпосередньо пов’язаними з Кремлем.

Натомість у випадку з Маском йдеться про заяви приватної особи, наполягають у Берліні.

Читайте також: Шольц відповів на економічні погрози Трампа та не погодився з Маском

В уряді переймаються питанням використання політиками соцмережі Х з моменту, коли нею заволодів Маск, але вважають за правильне продовжувати доносити за її допомогою свою позицію до якнайширшого кола людей.

Висувати правові претензії до Маска в Берліні також не планують.

Окрім дописів у Х, Маск написав гостьову статтю для Welt am Sonntag, у якій повторив свої вихваляння праворадикальної партії «Альтернатива для Німеччини», а канцлера Олафа Шольца назвав «ідіотом». Ця стаття, а також популярна газета, яка його розмістила, були піддані жорсткій критиці з боку демократичних партій Німеччини.

Фото: Getty Images