У Британії знайшли «дорогу динозаврів», якій 166 мільйонів років

Фото

У Великій Британії виявили в кар'єрі майже 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років.

Про це повідомляє The Independent, передає Укрінформ.

Експертів викликали, коли робітник, який екскаватором знімав шар глини у кар'єрі, помітив «незвичні нерівності».

Під час розкопок у кар'єрі Dewars Farm в Оксфордширі команди з Оксфордського та Бірмінгемського університетів виявили п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша суцільна доріжка зі слідів сягала понад 150 метрів.

Чотири шляхи були залишені довгошиїми травоїдними динозаврами - найімовірніше цетіозаврами, що сягали 18 метрів у довжину.

П'яту доріжку залишив дев'ятиметровий м'ясоїдний мегалозавр, який мав великі трипалі ноги з кігтями.

В одній із зон сліди м'ясоїдних і травоїдних тварин перетинаються, у зв'язку з чим виникає запитання, чи взаємодіяли вони між собою.

Загалом команда з понад 100 осіб під час тижневих розкопок у червні 2024 року виявила близько 200 слідів, зробила 20 тисяч фотографій і побудувала детальні 3D-моделі місця за допомогою аерофотозйомки.

Читайте також: Астероїд, який «знищив динозаврів», був не один

У цій місцевості й раніше були подібні відкриття: в 1997 році під час видобутку вапняку тут виявили понад 40 наборів слідів, деякі з яких сягали 180 метрів у довжину.

За словами фахівців, нові відкриття дадуть цінну інформацію про те, якого розміру були динозаври, як вони ходили, з якою швидкістю, чи взаємодіяли вони одне з одним.

Як повідомляв Укрінформ, найбільший будь-коли знайдений скелет стегозавра продали на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 44,6 млн доларів.

Фото: OUMNH/PA