У Південній Кореї не змогли арештувати президента через супротив його охорони

Слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея (CIO) призупинили виконання ордеру на арешт відстороненого президента країни Юн Сок Йоля після 5-годинного протистояння з його охороною в резиденції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap.

«Ми визнали, що виконання ордеру на арешт було практично неможливим через продовження протистояння, і призупинили його виконання через занепокоєння за безпеку персоналу на місці, спричиненого опором», — йдеться в повідомленні для преси від CIO.

У відомстві також додали, що планують прийняти рішення щодо наступних кроків після перегляду ситуації.

«Висловлюємо глибокий жаль з приводу поведінки підозрюваного, який відмовився виконувати встановлені законом процедури», - додали в CIO.

Слідчі все ще мають час до понеділка для виконання ордера на арешт відстороненого глави держави.

Зазначається, що протистояння між поліцейськими і охороною Юна в президентській резиденції тривала близько п’яти годин.

Раніше слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея увійшли до резиденції президента, щоб виконати ордер та затримати Юн Сок Йоля.

Читайте також: Південнокорейські слідчі зайшли до резиденції президента Юна для його арешту

Як повідомлялося, Юн Сок Йоль 29 грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Три виклики зазвичай вважаються максимальною кількістю, після якої слідчі органи отримують ордер на арешт підозрюваного.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.

Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.

Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.

Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.

14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.

31 грудня стало відомо, що суд Республіки Корея видав офіційний ордер на затримання президента країни Юна Сок Йоля, чиї повноваження були припинені внаслідок імпічменту, оголошеного парламентом.

Фото: Yonhap