Фон дер Ляєн захворіла на тяжку форму пневмонії

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн захворіла на тяжку форму пневмонії, відтак скасувала всі зустрічі, заплановані на найближчі дні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

Її хворобу підтвердив у п'ятницю речник Єврокомісії Стефан де Кеєрсмакер, який зазначив, що вона не буде присутня на заході з нагоди початку польського головування в ЄС.

«Президентка скасувала заходи на перші два тижні січня. Вона має справу з тяжкою пневмонією. Серед скасованих зустрічей – промова в Лісабоні та запланована поїздка до Гданська з нагоди початку польського головування в Раді ЄС, яка відбудеться пізніше», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Польща 1 січня прийняла від Угорщини ротаційне головування в Раді ЄС, ключовим пріоритетом якого визначила посилення безпеки Європи в усіх вимірах.

Девізом польського головування в Раді ЄС є гасло «Безпека, Європо», логотипом — польський прапор на тлі абревіатури ЄС англійською мовою (EU), а головним пріоритетом - безпека в семи вимірах (зовнішній, внутрішній, інформаційний, економічний, енергетичний, продовольчий та охорони здоровʼя).

Президент Володимир Зеленський привітав Польщу з початком головування в Раді Європейського Союзу та висловив сподівання, що польське головування зробить Європу міцнішою.

Читайте також: Вступ до ЄС та заморожені російські активи: Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн

Польські фермерські організації пікетують представництво Єврокомісії у Варшаві, а також Національний оперний театр, де сьогодні відбувається церемонія відкриття польського головування в ЄС, протестуючи проти угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур і імпорту української агропродукції до Польщі.

Польські аграрії блокували кордон з Україною у кількох місцях з лютого по квітень минулого року. Тоді їхні вимоги стосувалися відмови уряду Польщі від Європейського зеленого курсу і блокади ввезення різних видів агропродукції з України.

Як відомо, з 15 квітня 2023 року в Польщі триває заборона на імпорт до Польщі збіжжя (пшениця, кукурудза, ріпак, соняшник) з України.

Фото: ОП