Росія де-факто глобалізувала війну в Україні - Макрон
Дії РФ у Вірменії, Грузії, Молдові та Румунії свідчать про те, що вона радикалізувала агресію, а залучення Північної Кореї, можливостей Ірану та опосередковано Китаю до виробництва зброї є проявом глобалізації війни в Україні.
Як передає кореспондент Укрінформу, таку думку висловив президент Франції Еммануель Макрон на щорічній зустрічі з послами в Єлисейському палаці.
«В останні роки Росія посилила агресію і змінила її характер. Відбулися радикальні зміни в її поведінці з точки зору ядерної доктрини, яка стала набагато жорсткішою стосовно загрози, яку вона становить», - зазначив він.
За словами Макрона, результати таких змін спостерігаються у Вірменії, де Росія підтримала дії Азербайджану, у Грузії та в Молдові. Щодо останньої він закликав проявити пильність.
«У Грузії, де вона явно дестабілізувала і фальсифікувала виборчий процес. У Молдові, де вона спробувала зробити те ж саме, але зазнала невдачі, і я вітаю мужність і рішучість президента Маї Санду, але ми повинні бути пильними перед парламентськими виборами, які відбудуться через кілька місяців», - підкреслив Макрон.
Він також згадав румунські вибори, де «Росія не соромилася маніпулювати виборчим процесом в одній з країн-членів Європейського Союзу».
Таким чином, вважає лідер Франції, Росія поставила під загрозу європейську землю, продемонструвавши здатність досягати мети, поширюючи свій вплив.
«Де-факто вона вирішила глобалізувати український конфлікт. Росія працює з Іраном над виробництвом компонентів, застосовуючи підхід з багатьма китайськими компонентами, залучаючи Північну Корею. Хто б міг подумати ще 5 років тому, що Північна Корея буде втягнута в конфлікт на європейській землі? Таким чином, за якихось пів року природа конфлікту глибоко змінилася, і це цілком і повністю відповідальність Росії», - наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, Путін хоче бачити слабке НАТО без участі США та слабку Україну без гарантій безпеки, що дозволить йому принести масштабну війну насамперед у ті країни Східної Європи, які були у сфері радянського впливу після Другої світової війни.
Фото: ЕРА