Голова Військового комітету НАТО розкритикував західних інвесторів, які не вкладають гроші в ОПК

Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер розкритикував західні фінансові установи, які не бажають інвестувати в оборонну промисловість.

Про це він заявив в інтерв'ю Financial Times, передає Укрінформ.

«Досі існують пенсійні фонди і банки, які вважають неетичним інвестувати в оборонні сили і засоби, тому що йдеться про вбивство людей... Я кажу їм: поїдьте у Газу. Поїдьте в Україну. Поїдьте в Ємен. Поїдьте в Сирію і подивіться. Ви побачите, що робить війна. Інвестиції в оборону з метою стримування насправді є найкращим заходом сталого розвитку», - заявив Бауер.

Він згадав про значне державне фінансування, яке спрямовується на оборонний сектор після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Чому вас не переконали трильйони доларів? Що сталося з вашим бізнес-інстинктом? Ви що, здуріли? Ось що я кажу і пенсійним фондам. Ви дурні? Якщо ви дивитеся на рентабельність інвестицій,.. то протягом наступних 20 років потрібно буде витратити дуже багато грошей», - сказав адмірал.

За його словами, оборона - це не витрати, а інвестиція, і саме це має змінитися в головах багатьох людей.

«Відсутність стратегічного мислення іноді вражає. Для багатьох бізнесменів загроза безпеці все ще залишається чимось далеким. Але це не так. Вся ця ідея про те, що гроші не пов'язані з безпекою, викликає занепокоєння, тому що економіка процвітає лише в стабільній і безпечній країні. А цю стабільність і безпеку вже 75 років гарантує НАТО», - сказав голова Військового комітету.

Бауер зауважив, що не очікує світової війни, але регіональні війни, «як ми бачимо зараз, ймовірно, є частиною нашого найближчого майбутнього».

Financial Times зазначає, що акції великих європейських оборонних компаній, як-от німецької Rheinmetall і норвезької Kongsberg Gruppen, різко зросли за останній рік, оскільки збільшилися урядові замовлення на танки, ракети і артилерію. Інвестори роблять ставку на те, що переозброєння НАТО збільшить прибутки на довгі роки.

Читайте також: Україна домовилася з Нідерландами про підтримку ОПК у 2025 році

Проте деякі європейські банки досі неохоче надають кредити виробникам озброєнь.

Як повідомляв Укрінформ, європейські країни-члени Північноатлантичного альянсу (НАТО) ведуть переговори про збільшення цільових витрат блоку на оборону до 3% ВВП.

Фото: Getty Images