Суд Південної Кореї продовжив дію ордера на арешт президента Юна

Західний окружний суд Сеула продовжив термін дії ордера на арешт відстороненого президента Південної Кореї Юна Сок Йоля.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

У вівторок суд задовольнив клопотання слідчих, які працюють під керівництвом Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO), після того, як у понеділок закінчився термін дії попереднього ордера.

Хоча слідчі не розголошують термін дії продовженого ордера, вважається, що він був продовжений на термін дії у понад звичайних сім днів, враховуючи очікувані труднощі із затриманням Юна.

Зазначається, що перший ордер на арешт Юна керівник CIO запросив ще 30 грудня, звинувативши відстороненого президента в організації заколоту і зловживанні владою.

Наступного дня суд задовольнив прохання слідчих, і таким чином уперше в історії видавши цей ордер на арешт чинного президента.

Проте самого Юна не змогли затримати у п’ятницю.

Очікується, що незабаром CIO знову спробує виконати ордер на арешт Юна.

Читайте також: У Сеулі мітингують прибічники і противники арешту відстороненого президента

Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня південнокорейські слідчі заявили, що вимагатимуть продовження ордера на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля, тоді як антикорупційне агентство звернулося до поліції із проханням взяти на себе зусилля з виконання арешту політика.

3 січня слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея призупинили виконання ордера на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля після п'ятигодинного протистояння з його охороною в резиденції.

Юн 29 грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Після цього суд видав офіційний ордер на його затримання.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив про запровадження воєнного стануРішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.

Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.

Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.

Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.

14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юна.

Фото: Yonhap